Aktuality

Pod netradičné "parkovanie" sa podpísal alkohol

„Starci radi dávajú dobré rady, aby sa tešili nad tým, že už nemôžu dávať zlé príklady.“

túto frázu vyslovil francúzsky autor memoárov François de La Rochefoucauld v 17. storočí. Za dobrý príklad sa ale nedá považovať to, čo predviedol 66-ročný vodič vo Veľkom Krtíši. Podľa informácie od Polície SR začal autom cúvať od príjazdu k parkovisku, cez ulicu a chodník až napokon vyšiel s autom na trávnatú plochu, kde narazil zadnou časťou svojho auta do ľavej prednej časti zaparkovaného Renaultu. Je len šťastie, že sa práve na chodníku nenachádzal žiaden chodec a nedošlo k zbytočným zraneniam.

Následná dychová skúška policajtom objasnila zvláštne parkovanie - vodičovi bola nameraná hodnota 2,33 promile alkoholu. Nezodpovednému šoférovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz a momentálne prebieha trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vlyvom návykovej látky.

Aké tresty hrozia za jazdu pod vplyvom alkoholu?

Pri dychovej skúške, ktorá preukáže hodnotu viac ako 1 promile v krvi sa už jedná o trestný čin, ktorý zväčša neskončí v prípravnom konaní, ale v súdnom. Ten následne rozhodne o výške trestu, po prvom prípade jazdy pod vplyvom alkoholu sa ukladá podmienečný, prípadne peňažný trest so zákazom činnosti vedenia motorového vozidla na minimálne 1 rok. Súd samozrejme prihliada na okolnosti prípadu po vypočutí páchateľa. V rámci tohto trestného činu môžete dostať aj alternatívne tresty, ako napríklad verejnoprospešné práce či domáce väzenie.

Nevynechajte naše videotesty

V prípade havárie sa zdržte požitia návykovej látky do vyšetrenia prípadu

Áno, byť účastníkom havárie vie byť stresujúce. Niektorí to v rámci tejto stresovej situácie nevydržali, a "odpili" si z alkoholického nápoja, ktorý mali k dispozícii. V KAŽDOM PRÍPADE sa zakazuje požitie alkoholických nápojov aj po nehode v čase, keď by to bolo na ujmu zistenia, či pred jazdou alebo počas nej požil návykovú látku.

Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie