Aktuality

Záruka 10 rokov bez obmedzenia kilometrov je realitou! Začala ju poskytovať táto automobilka

TEST Honda Civic 1.0 VTEC Turbo

O vysokej spoľahlivosti japonských áut nás každý rok presviedčajú viaceré štúdie a majitelia týchto vozidiel. Silné sebavedomie má očividne aj automobilka Honda, ktorá spustila nový program desaťročnej záruky bez obmedzenia kilometrov. A netýka sa to len nových, ale aj jazdených vozidiel tejto značky.

Predĺženie ráta v súčasnosti len so súkromnými vlastníkmi z Francúzska, Andorry alebo Monaka. K výhodám tohto programu môžeme zaradiť aj skutočnosť, že krytie sa netýka len spaľovacích agregátov, ale rovnako i elektromotorov a hybridných jednotiek. Záruka pokrýva u spaľovacích jednotiek všetky časti motora, ktoré prichádzajú do styku s mazivami a okrem práce zahŕňa aj všetky náplne. U elektromobilov a hybridov potom ide o starostlivosť o samotný elektromotor.

TEST Honda Civic 1.0 VTEC Turbo

Jazdené vozidlá, ktoré môžu predĺženie záruky využiť, musia mať maximálne desať rokov. Okrem toho ich majitelia museli navštevovať iba autorizované servisy, a to nie len po dobu pôvodnej záručnej doby, ale aj po jej skončení. Za najväčšiu výhodu však považujeme odstránenie limitu na najazdené kilometre, motor teda môže za 10 rokov najazdiť pokojne milión kilometrov a rovnako bude chránený zárukou. A okrem toho je predĺžená záruka štandardom naviazaným na auto, nie na majiteľa. Počítať s ňou teda môže aj nový vlastník jazdenky, samozrejme ak je maximálne desaťročná a spĺňa ostatné podmienky.

VIDEOTEST TOYOTA COROLLA

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie