Aktuality

Nechajte sa ohromiť. Toto je Koenigsegg "Königsei"od dizajnéra z Mitsubishi

Dizajnér automobilky Mitsubishi, Maximilian Schneider, zverejnil svoj návrh koncepčného vozidla Koenigsegg, ktoré sa v nemčine nazýva „Königsei“ , doslovne „kráľovo vajce“. Schneider predložil svoje vizualizácie ako reakciu na výzvu spoločnosti Koenigsegg pre fanúšikov, aby predložili svoje inšpiratívne nápady pre budúci model automobilky.

Koncept je charakteristický svojím čelným sklom prechádzajúcim až na bočné steny a strechou akoby s dvojitými bublinami. Automobil má veľmi dynamický profil a výrazné oblé krivky, nápadne tvarovanú prednú kapotu a extrémne malú svetlú výšku. Medzi hranami blatníkov a pneumatikami nie je prakticky žiadny priestor, čo prezrádza mimoriadne tuho naladený podvozok.

Pýtate sa, kde sú vlastne dvere? Sú tam kde vždy, ale dôsledne zamaskované.

Koncepčný Koenigsegg

A prečo dizajnér zvolil takto netradičný názov? Koncepčný automobil by podľa jeho predstavy používal recyklované kompozity z vaječných škrupín a motor V8 spaľujúci vodík so zdvihovým objemom valcov 6,4 litra. Maximálny výkon tohto agregátu by mal predstavovať ohromných 1 206 kW, teda 1 618 koní. Vďaka tomu je Königsei ekologický a rýchly, z nuly na 100 km/h akceperuje za 2,8 sekundy, 200 km/h dosiahne za 3,5 sekundy. Veľmi optimistické čísla, nemyslíte? Hmotnosť vozidla má predstavovať 1 530 kilogramov a maximálna rýchlosť 441 km/h.

Pripomíname, že autorom fotografií je Maximilian Schneider.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie