Autoviny.sk

Prezuli ste na letné? Máme pre vás zlé správy, čoskoro očakávajte extrémne nízke teploty

Zimné pneumatiky
Zimné pneumatiky
Zdroj: Michal Čabai

Od piatka do pondelka nás čaká teplé počasie, teplý vzduch k nám bude v priebehu týchto dní prúdiť z juhu. Podľa informácii webového portálu iMeteo.sk bude najteplejším dňom pondelok, kedy môžu teploty na Slovensku vystúpiť až na úroveň 28°C. Výrazné ochladenie očakávame z pondelka na utorok, kedy cez územie strednej Európy začne postupovať studený front, a tak hrozí vysoký prepad teplôt sprevádzaný aj tzv. predfrontálnymi búrkami. Predfrontálne búrky sú podľa portálu iMeteo.sk nevyspytateľné, a môžu pomerne rýchlo vznikať a zanikať. Tie by sa na našom území mali tvoriť cez víkend, najsilnejšie však v nedeľu večer a v priebehu pondelka.

očakávaná zmena teplôt za 24 hodín
zdroj: iMeteo.sk

K výraznému ochladeniu o 20°C má dôjsť z pondelka na utorok. Severnejšie oblasti Slovenska by sa tak mohli prebudiť do zasneženého rána, najnižšie nočné teploty, ktoré nám hrozia sú na úrovni -1°C. Dobrou správou však je, že ako rýchlo sa ochladí, tak rýchlo sa aj oteplí. V druhej polovici týždňa môžeme očakávať opäť príjemné teplé počasie nad +20°C.

Nevynechajte tiež naše video-testy

Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Audi Q8 Sportback 50 e-tron S-line quattro / Konfigurátor
Aktuality

AUDI Q8 E-TRON: Vyskladali sme ideálnu verziu / Audi dáva zákazníkom slobodu v konfigurácii vysnívaného SUV / 4. časť

Audi Q8 e-tron je športovo ladené SUV, ktorého význačnou črtou je výhradný elektrický pohon. Napriek tomu, že v portfóliu značky predstavuje ten najlepší elektrický model spomedzi všetkých SUV, začína na veľmi atraktívnej cene 74 110 eur za zadné partie v štýle SUV-kupé si Q8 Sportback e-tron pýta iba o 2 040 eur viac.