Autoviny.sk

Hyundai i20 N príde čoskoro. Automobilka zverejnila prvé video.

Po obrovskom úspechu modelov i30 N a i30 Fastback N Hyundai podľa očakávania pracuje aj na vysoko výkonnej verzi svojho najnovšieho európskeho modelu - úplne nového i20 N. Rovnako ako v prípade iných modelov N, aj i20 N bude pripravený na športovú jazdu na okruhu aj na bežnú, každodennú jazdu ulicami miest.

Hyundai i20N

Medzi líškami

Testovanie sa uskutočnilo začiatkom roka 2020 na zamrznutom jazere v švédskom Arjeplogu, obľúbenom zimnom testovacom stredisku výrobcov automobilov. Celoročne tuhá zima z neho robí ideálne miesto na testovanie vozidiel v extrémnych poveternostných podmienkach, pretože teplota tu môže klesnúť až na -30 stupňov Celzia. Počas testu chcel Hyundai preveriť spoľahlivosť vozidiel počas extrémneho chladu a otestovať ich výkon v podmienkach podobných, aké vládnu v motoršporte. Vysoké rýchlosti a ostré zákruty vystavujú autá vysokému mechanickému namáhaniu, ktoré preverí ich schopnosti v náročných podmienkach.

Hyundai i20N

Thierry Neuville: „Mal som na tvári veľký úsmev, pretože som dosť často šiel bokom.“

Video ukazuje vozidlo i20 WRC počas dravej nočnej jazdy zasneženými cestami mrazivého Laponska. Pri svitaní auto zrýchli, prechádza zasneženým lesom, až dorazí k zamrznutému jazeru. Strih videa diváka prenesie do ďalšieho pretekárskeho špeciálu a nakoniec prichádza rad aj na jazdu s prototypom nového modelu i20 N. Hoci je auto podľa očakávania zamaskované, prvé detaily tejto očakávanej automobilovej novinky naznačujú, že sa máme na čo tešiť. Viac informácií o i20 N zverejní Hyundai už čoskoro.

Hyundai i20N

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie