Aktuality

Autoškoly opäť fungujú, musia dodržiavať prísne opatrenia. Toto je ich súhrn

Toyota chce vyrobiť „blbovzdornú“ manuálnu prevodovku, uplatnenie by našla v autoškolách.

Pre všetkých, ktorým koronavírus zmaril plány k získaniu vodičského preukazu, svitá na lepšie časy. Za prísnych hygienických podmienok to bude opäť možné.

Prevádzky autoškôl a iných registrovaných osôb pre vykonávanie kurzov povinnej základnej kvalifikácie a pravidelného výcviku sú povinné dodržiavať nasledujúce opatrenia vydané Úradom verejného zdravotníctva:

  • Výučba musí prebiehať dištančnou formou. To znamená, že vzdelávacia časť prípravy musí byť vykonávaná bez osobného kontaktu.
  • Vodič a inštruktor musia mať vhodným spôsobom prekryté horné dýchacie cesty, teda nos aj ústa. Použiť môžu okrem rúška aj šál alebo šatku.
  • Praktický výcvik vo vedení vozidla a údržby vozidla možno vykonávať len za účasti jedného účastníka vodičského kurzu a jedného inštruktora.
  • Po každom výcviku vedenia vozidla a výcviku na trenažéri, ktorý absolvuje jeden účastník kurzu, musí byť interiér vozidla, najmä volant a rýchlostná páka, vydezinfikovaný dezinfekčným prostriedkom.
  • Medzi jednotlivými jazdami vozidlom pri zmene účastníka kurzu musí byť prestávka v trvaní najmenej 15 minút.

Pre pracovníkov autoškôl existuje aj príručka “Digitálna autoškola”, v ktorej nájdu všetky potrebné informácie k elektronickému označovaniu hodín dištančnou formou.

Vyskúšať si testy autoškoly môžete aj vďaka našej stránke AUTOSKOLA.AUTOVINY.SK. Všetky testy sú k dispozíci zadarmo, bez reklamy a bez registrácie.

Príručku si môžete stiahnuť aj vy ako PDF kliknutím na tento odkaz alebo na stránke Digitálna autoškola.

Prečítajte si aj:


6 záludných otázok: Zvládli by ste skúšky v autoškole aj po rokoch?

Redakcia


Kurzy autoškoly sú stále drahšie. Rastie úmerne aj ich kvalita?

Redakcia


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie