Aktuality

Nový prezident značky KIA Ho-sung Song, posunie značku k novému biznis modelu

Nový prezident automobilky KIA, pán Ho-sung Song
Nový prezident automobilky KIA, pán Ho-sung Song

Spoločnosť Kia Motors Corporation oznámila, že pán Ho-sung Song, vedúci divízie globálnych operácií, bol povýšený na prezidenta spoločnosti. Vo svojej novej funkcii bude pán Song stáť na čele pokroku v „Pláne S“, strednodobej až dlhodobej stratégii spoločnosti zameranej na postupné budovanie vedúceho postavenia v budúcom automobilovom priemysle. Rozsiahle skúsenosti pána Songa v automobilovom priemysle, ako aj jeho odborné znalosti zo zámorských prevádzok budú obrovským prínosom pri prechode spoločnosti na budúci biznis model, ktorý bude zahŕňať elektrické vozidlá a riešenia mobility. Pred pôsobením na pozícii vedúceho globálnych operácií bol pán Song úspešný v širokej škále vedúcich funkcií, od prezidenta spoločnosti Kia Motors Europe až po vedúceho skupiny pre exportné plánovanie spoločnosti Kia Motors Corporation.

Stratégia spoločnosti Kia Plan S sa zameriava na posun smerom k elektrickým a autonómnym vozidlám od vozidiel so spaľovacím motorom. Do konca roku 2025 plánuje spoločnosť ponúknuť kompletnú paletu 11 elektrických vozidiel. Týmito modelmi chce spoločnosť Kia dosiahnuť 6,6% podiel na svetovom trhu s elektrickými vozidlami (okrem Číny) a zároveň dosiahnuť 25% podiel v predaji ekologických vozidiel.

Predchádzajúci prezident KMC, Han-woo Park, sa presunie do poradenskej úlohy a bude naďalej podporovať obchodné ciele spoločnosti.

Prečítajte si aj:


KIA ukázala nové logo a celkom nový dizajnový smer

ERIK STRÍŽ


Kia má nového prezidenta pre Európu, povedie značku k elektromobilite

Výber z oficiálnej správy


Kia sa zásadne mení. Predstaví až 11 nových áut a do vývoja investuje 25 miliárd dolárov!

ERIK STRÍŽ


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie