Aktuality

VIDEO: Šialené! V Top Geare skákali bungee jumping s autom

Vedeli ste, že bungee jumping má svoje korene v starovekej legende? Žena sa údajne rozhodla utiecť pred zlým manželom, o nohu si priviazala lian a keď sa muž priblížil, rozhodla sa skočiť hlavou dole. Muž skočil za ňou, avšak prežila iba žena, ktorú liany priviazané o nohu zachránili. Rituál Bungee Jumpingu vieme nájsť do dnešných dní u domorodcov na ostrove Pentecost, zúčastňovať sa ho môžu paradoxne len muži.

Nevynechajte tiež videá z našej produkcie

O laťku vyššie sa rozhodli posunúť skok voľným pádom producenti v britskej relácií Top Gear. Cieľ bol jasný: Dosiahne vozidlo Rover Metro väčšiu rýchlosť ako jedno z najrýchlejších áut Ariel Atom?Len pre zaujímavosť, z nuly na stovku vystrelí za 2,7 sekúnd! Avšak, na strane tvorcov Top Gearu bola tentokrát gravitácia.

Ako prebiehalo natáčanie si môžete pozrieť vo videu:

Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?