Aktuality

Renault testuje nabíjanie počas jazdy

Renault dynamicke nabijanie elektromobilov

Prvé testy dynamického nabíjania automobilka uskutočnila už v máji 2017 na špeciálnej trati v Satory (Francúzsko). Dve vozidlá Renault Kangoo Z.E. boli nabíjané pri rýchlosti 100 km/h. Aktivita bola súčasťou projektu FABRIC, v rámci ktorého Qualcomm Technologies a Vedecom zabudovali hlavnú časť systému DEVC do experimentálnej dráhy. Zatiaľ čo Renault nainštaloval druhú časť systému do dvoch sériových automobilov Renault Kangoo Z.E.

Renault dynamicke nabijanie elektromobilov

Hoci automobilka výkon takéhoto nabíjania nezverejnila, zaujímavé by bolo aj v prípade, ak by sa jednalo iba o predĺženie dojazdu. Aktuálne je Renault zapojený do projektu INCIT-EV. Okrem francúzskej automobilky na ňom pracuje až 32 ďalších partnerov. Cieľom projektu je vývoj inovatívnych riešení v oblasti nabíjania elektrických vozidiel. V druhej fáze projektu, ktorá sa začne v druhej polovici roku 2022, sa majú okrem iného predstaviť dynamické indukčné spoplatňovacie systémy v mestskej časti Paríža vo Francúzsku a v prímestských / diaľkových oblastiach Versailles vo Francúzsku.

Prečítajte si aj:


Budeme jazdiť a nabíjať súčasne?

Peter Lacena


Flotila elektromobilov Renault sa rozrástá

Práce na vyriešení nabíjania elektromobilov počas jazdy tak zapadajú do pripravovanej modelovej ofenzívy automobilky. Aktuálne vyrába mimoriadne úspešný modelo Zoe, ktorý je aktuáne dokonca najpredávanejším elektromobilom v Európe. Na trhu ponúka aj elektrickú verziu úžitkových modelov Kangoo a Master a do flotily Z.E. čoskoro pribudne model Twingo Z.E., ktorý má z pohľadu trhu veľký potenciál.

Prečítajte si aj:


Renault Twingo Z.E. je tu. Ponúkne solídny dojazd a kopec emócií.

Peter Lacena


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Moto Guzzi V7 Stone 850 v auto motor a šport č. 8/2022 na strane 82
MOTO

Nefalšovaný zážitok / Test Moto Guzzi V7 Stone 850

Začiatok leta vyhnal teploty do šialených výšok. Preto keď sa nám v redakcii objavila žlto-čierna Moto Guzzi V7 Stone, hľadali sme spôsob, ako naplno využiť jej potenciál na schladenie sa. Keďže vieme, že Záhorie ponúka veľa zážitkov spojených s vodou, dlho sme neváhali.