Aktuality

Lexus vlani predal rekordný počet áut, pozrite si štatistiky

Lexus vlani predal rekordný počet áut

Nárast v Ázii a na Strednom východe

Zástupcov spoločnosti Lexus nepochybne tešia vynikajúce výsledky ich značky na čínskom trhu, ktorý je najväčším automobilovým trhom na svete. Vlani tam predali 201 783 áut a po prvýkrát v histórii prekročili v krajine draka hranicu 200-tisíc predaných vozidiel. Tento výsledok zároveň znamená 25-percentný nárast oproti roku 2018. Navyše je to už tretíkrát za sebou, keď sa ročný predaj Lexusu v Číne zvýšil o viac ako 20 %.

V domácom Japonsku výrobca takisto zaznamenal väčší záujem o jeho automobily. Japonci kúpili o 13 % Lexusov viac ako v predchádzajúcom roku - celkovo 62 394 exemplárov. V ostatných častiach východnej Ázie predali 34 419 Lexusov a zaznamenali 8 % nárast. Rovnaký percentuálny nárast bol viditeľný aj na Strednom východe, kde showroomy opustilo 32 421 vozidiel značky.

Lexus vlani predal rekordný počet áut

V Európe rekord

Aj v Európe dosahuje Lexus čoraz lepšie výsledky. V uplynulom roku predal na starom kontinente 87 206 áut, čo je v histórii značky rekord a výsledok o 14 % lepší ako v roku 2018. Toto číslo navyše znamená, že značka v tomto regióne svoj predaj za necelých 6 rokov zdvojnásobila. V niektorých európskych krajinách predaj rastie mimoriadne rýchlo – britská pobočka zaznamenala v porovnaní s rokom 2018 nárast o 25 percent, v Španielsku japonský výrobca predal o 40 % vozidiel viac.

Najpopulárnejšími modelmi Lexusu v Európe sú SUV-čka, ďalej NX, UX a RX. Veľkej obľube sa tešia aj sedany ES a IS a hybridný hatchback CT. Stojí za zmienku, že hybridy predstavujú 96 % celkového predaja značky v západnej a strednej Európe.

Lexus vlani predal rekordný počet áut

Viac v Austrálii a bez zmien USA

Austrália je ďalším regiónom, v ktorom Lexus zaznamenal nárast a rekord predaja. V priebehu minulého roka kúpili Austrálčania 9 612 vozidiel japonského výrobcu, čo predstavuje nárast o 9 %.

Na severoamerickom trhu neboli zaznamenané žiadne zmeny. V tomto regióne značka predala v uplynulom roku 324 667 automobilov, čo je viac-menej rovnako ako v roku 2018. V USA predstavoval predaj značky 298 114 exemplárov. Najobľúbenejším modelom Lexusu v USA je RX, druhé miesto obsadil Lexus NX a tretie model ES.

Lexus vlani predal rekordný počet áut

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie