Magazín

Toto vybrali ako najlepší interiér auta do 45-tisíc eur: model od Kie, ktorý asi ani nepoznáte

Američania vybrali najlepšie interiéry áut s cenou do 50 000 amerických dolárov, v prepočte približne 45 000 eur. Je prekvapivé, že sa víťazom nestal model niektorej americkej automobilky, napríklad Cadillacu. Piedestál víťaza obsadila juhokórejská KIA s modelom Telluride.

Je nutné pripomenúť, že KIA čelila veľmi silnej konkurencii, takmer každý výrobca dnes ponúka interiéry s vyhotovením na špičkovej materiálovej, priestorovej i funkčnej úrovni.

Názov ocenenia je 2020 Autotrader 10 Best Car Interiors Under $50,000 a zúčastnení motoristickí novinári hodnotili okrem vizuálnej stránky aj úroveň komfortu, použité materiály či priestorové pomery. V prípade KIA Telluride ocenili napríklad drevený dekor, čalúnenie v koži Nappa a tiež sedemmiestnu konfiguráciu. Pripomíname, že sa hodnotil interiér v stupni výbavy SX.

Interiér KIA TELLURIDE (2019)

Modelu Telluride sa v Spojených štátoch darí dobre. Od uvedenia na trh stihol zinkasovať už 60 rôznych ocenení a minulý rok sa predalo sa viac ako šesťdesiattisíc exemplárov.

Na Slovensku model Telluride síce nefiguruje v oficiálnej ponuke importéra, ale dá sa zadovážiť prostredníctvom individiuálnych predajcov z dovozu. Cenovka je na naše pomery celkom prijateľná - 40 000 eur za predvádzací kus vo výbave SX s motorom 3.6 V6 s max. výkonom 214 kW (291 k).

Prečítajte si aj:


KIA predviedla svoje suverénne najväčšie SUV. Telluride má pritom motor bez turba.

Erik Stríž


Erik Stríž - auto motor a šport
Erik Stríž je redaktorom magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti sa pohybuje od roku 2007, okrem konvenčných auto-moto tém sa venuje aj problematike udržateľnej mobility, technológiám a dizajnu.