Magazín

Toto vybrali ako najlepší interiér auta do 45-tisíc eur: model od Kie, ktorý asi ani nepoznáte

Američania vybrali najlepšie interiéry áut s cenou do 50 000 amerických dolárov, v prepočte približne 45 000 eur. Je prekvapivé, že sa víťazom nestal model niektorej americkej automobilky, napríklad Cadillacu. Piedestál víťaza obsadila juhokórejská KIA s modelom Telluride.

Je nutné pripomenúť, že KIA čelila veľmi silnej konkurencii, takmer každý výrobca dnes ponúka interiéry s vyhotovením na špičkovej materiálovej, priestorovej i funkčnej úrovni.

Názov ocenenia je 2020 Autotrader 10 Best Car Interiors Under $50,000 a zúčastnení motoristickí novinári hodnotili okrem vizuálnej stránky aj úroveň komfortu, použité materiály či priestorové pomery. V prípade KIA Telluride ocenili napríklad drevený dekor, čalúnenie v koži Nappa a tiež sedemmiestnu konfiguráciu. Pripomíname, že sa hodnotil interiér v stupni výbavy SX.

Interiér KIA TELLURIDE (2019)

Modelu Telluride sa v Spojených štátoch darí dobre. Od uvedenia na trh stihol zinkasovať už 60 rôznych ocenení a minulý rok sa predalo sa viac ako šesťdesiattisíc exemplárov.

Na Slovensku model Telluride síce nefiguruje v oficiálnej ponuke importéra, ale dá sa zadovážiť prostredníctvom individiuálnych predajcov z dovozu. Cenovka je na naše pomery celkom prijateľná - 40 000 eur za predvádzací kus vo výbave SX s motorom 3.6 V6 s max. výkonom 214 kW (291 k).

Prečítajte si aj:


KIA predviedla svoje suverénne najväčšie SUV. Telluride má pritom motor bez turba.

ERIK STRÍŽ


Erik Stríž je redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Ak vás zaujíma čokoľvek, od zákonov po detaily mojich testov áut, môžete ma kedykoľvek kontaktovať. Odpovedám každému. Moje testy píšem s ohľadom na reálneho zákazníka a nie ako marketingový prospekt. Pre neho je kúpa auta významnou životnou udalosťou, ktorá ho stojí značnú časť príjmov. Preto sa často venujem praktickým záležitostiam, ako spotrebe, schopnosti motora zvládať záťaž, batožinovému priestoru či variabilite.
Kontakt: erik@striz.sk