Aktuality

Nové Suzuki Ignis vyzerá ako malý „Jeep“. Toto sú najzásadnejšie zmeny.

Suzuki Ignis patrí u nás v redakcii k tým najobľúbenejším autám. A preto nemôžeme opomenúť ani správu o modernizácii, ktorá prináša hneď niekoľko zaujímavých vylepšení. Vizuálne sa novinka odlišuje inou prednou časťou, presunuli sa hmlovky zo spodného nárazníka vyššie a maska má teraz výraznejšiu prednú masku pripomínajúcu automobily Jeep. Zadná časť má nový, agresívnejšie tvarovaný nárazník. Hravosť modelu by mali ešte viac zvýrazniť nové odtiene modrej a šedej metalízy, celkovo bude Ignis dostupný až v jedenástich farbách.

Interiér a palubná doska zaznamenali minimálne úpravy týkajúce sa podfarbenia prístrojov pred vodičom a sedadiel s iným motívom. V ponuke zostáva motor 1.2 Dualjet s mild-hybridnou technológiou. Po novom má však variabilné časovanie ventilov alebo variabilné olejové čerpadlo pre zníženie spotreby. Kapacita lítium-iónovej batérie bola zväčšená z 3Ah na 10Ah pre väčšiu účinnosť celého ústrojenstva.

Bližšie technické informácie automobilka zatiaľ nezverejňuje. Novinkou v ponuke bude aj prevodovka CVT, ktorá bude sekundovať päťstupňovému manuálu. Do Európy dorazí nové Suzuki Ignis už budúci mesiac.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie