Aktuality

Páči sa vám nový VW Polo sedan? Je krásny, no budete za ním musieť vycestovať do Ruska

Volkswagen Polo vo vyhotovení hatchback patrí medzi najzaujímavejšie automobily na našom trhu. Má dobrú cenu, výbornú bezpečnosť, krásny moderný vzhľad, praktický interiér a pôsobivú palubnú techniku. Vo verzii sedan (hoci sa v skutočnosti jedná o liftback) sa však u nás nepredáva, táto verzia je vyhradená pre iné trhy, napríklad Rusko.

Pre Slováka sa jedná o zdanlivo nepodstatnú správu, ale na druhej strane je dobré vedieť, že v zahraničí existuje aj takýto karosársky variant.

Ruská pobočka Volkswagenu zverejnila prvé správy o novom modeli Polo sedan už začiatkom februára a teraz vyšli aj fotografie, ktoré odhaľujú celý exteriér i interiér vozidla, vrátane batožinového priestoru.

VW Polo sedan pre ruský trh (2021)

Ruskí motoristickí novinári, ale aj fanúšikovia značky verili, že novinka bude prevtelením latinskoamerického sedanu Virtus postaveného na platforme MQB A0. Napokon sa výrobca rozhodol pre cenovo dostupnejšiu platformu PQ25, čo znamená, že novinka je postavená na transformovanej Škode Rapid, uvádza ruský magazín Kolesa.ru. Zdá sa, že prechod na MQB sa považoval za príliš drahý a cenová dostupnosť Polo sedan má byť kľúčovou.

Nový VW Polo sedan pre ruský trh má rozmery 4 483×1 706×1 484 mm a rázvor 2 602 mm. Ponúkané motory budú 1,6 MPI s max. výkonom 90 a 110 koní a 1,4 TSI s max. výkonom 125 koní. Agregáty budú konfigurovateľné s manuálnou i automatickou prevodovkou.

Zaujímavosťou je jedna z ponúkaných úrovní výbavy - volá sa Rešpekt. Ruské nové Polo má vo všetkých verziách LED svetlomety a hmlové svetlomety sú po novom integrované do hlavných svetlometov. Vo vyššom stupni výbavy sa noví majitelia budú môcť tešiť z vynikajúcej konektivity, ale napríklad aj plne digitálneho prístrojového panela s krásnou decentnou grafikou. Novinka je už nositeľom nového loga značky Volkswagen a prichádza tiež s moderným vysoko estetickým interiérom.

Rovnako ako predtým sa nové Polo bude vyrábať v závode spoločnosti Volkswagen Group Rus v meste Kaluga. Ceny zatiaľ neboli oznámené, ale aktuálny Polo sedan sa na miestnom trhu predáva vo výbave Trendline od 781 900 rubľov, teda v prepočte asi 10 960 eur.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie