Aktuality

Volvo prišlo s faceliftom, ktorý si nikto nevšimol. Nájdete rozdiely?

Aj keď sú Volvá s modelovým označením 90 na scéne už niekoľko rokov, stále ich môžeme zaradiť k tým najkrajším automobilom na trhu. Sme preto veľmi radi, že dizajnéri pri návrhu modernizovanej verzie nemenili charakter tohto modelu a celok doplnili len o pár detailov. Zmeny sú tak decentné, že s ich identifikáciou budú mať aj samotní fanúšikovia značky. Podľa všetkého došlo k jemnej úprave nárazníkov v spodnej časti s novými hmlovkami. Zadná časť sa môže pochváliť dynamickými smerovkami a nakoniec budú k dispozícii nové farebné odtiene karosérie či disky kolies.

Po nastúpení do interiéru zisťujeme, že vylepšení sa dočkali reproduktory Bowers and Wilkins s výraznejším potláčaním ruchov z okolia alebo ventilačný systém, ktorý po novom disponuje čističkou vzduchu schopnou odstrániť „takmer všetky nežiadúce častice“ vo vzduchu. Tento filtračný systém bol uvedený prvýkrát pre Čínsky trh, teraz si ho budeme môcť konečne objednať aj v Európe. Rovnaký čistiaci systém vraj dostane aj menšie Volvo S60/V60. Ďalšie zmeny priniesli USB-C konektivitu či nové sedadlá pre najvyššiu výbavu využívajúce látkový poťah z vlny.

Po implementovaní mild-hybridnej technológie v modeloch XC90 a XC60, prichádzajú na rad aj modely série 60 alebo 90. Vďaka elektrifikácii a úpravám pohonnej jednotky by mali nové vozidlá dosiahnuť až 15 % úsporu paliva a emisií.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie