Aktuality

Stane sa revolučný podvozok Canoo základom pre budúce elektromobily Kia?

Hyundai
Zdroj: Oficiálne fotografie

Cieľom spolupráce koncernu a amerického start-upu Canoo je zjednodušenie vývoja automobilov budúcnosti, čo by mohlo mať zásadný vplyv na ich cenu. Špecialisti z Canoo pri predstavovaní podvozka použili zaujímavé slovné spojenie - viacfunkčné dielce. Čo si pod ním máme predstaviť?

Ak to trocha nafúkneme, tak doslova revolúciu. Doteraz totiž automobilový biznis razil cestu selektívneho vývoja jednotlivých konštrukčných skupín, pričom za vývoj jednotlivých podskupín často zodpovedali priamo subdodávatelia. Ak ale majú mať jednotlivé dielce viac funkcií, je s týmto konceptom asi koniec a vývoj automobilov bude opäť centralizovaný.

Veľké plány

K perspektívam spolupráce sa vyjadril aj Albert Biermann, vedúci výskumu a vývoja spoločnosti Hyundai: „Rýchlosť a efektivita, s akou spoločnosť Canoo vyvinula svoju inovatívnu platformu, na nás urobila veľký dojem. Vďaka čomu je pre nás Canoo ideálnym partnerom z pohľadu realizácie nášho cieľa stať sa priekopníkom priemyslu pre mobilitu budúcnosti“.

Hyundai teda očakáva, že nová platforma umožní výrobu nákladovo konkurencieschopných automobilov. Využiť ju plánuje v širokom modelovom spektre, od malých mestských automobilov až po špeciálne autá určené na presne špecifikovaný spôsob využitia.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie