Aktuality

Kia tlačí na pílu, plug-in hybrid dostal aj XCeed!

Kia XCeed PHEV
KiaXCeed PHEV
Zdroj: Oficiálne fotografie

Emotívny crossover využíva kombináciu benzínového štvorvalca, elektromotora a šesťstupňového dvojspojkového automatu DCT. Kombinovaný maximálny výkon sústavy je 104 kW (141 k) a najvyšší krútiaci moment je 265 Nm. Keďže sa jedná o plug-in hybrid, akumulátor s kapacitou 8,9 kWh možno nabíjať z externého zdroja. Akumulátor po pripojení na nabíjačku do plna „natankujete“ za 2 hodiny a 15 minút (maximálna rýchlosť nabíjania 3,3 kW). Spotreba benzínu sa v závislosti na režime jazdy pohybuje v rozmedzí 1,4 až 6,2 litra na 100 kilometrov. Hodnoty dojazdu v elektrickom režime jazdy sú nasledovné: v mestskom režime 59 kilometrov a mimo mesta 48 kilometrov.

Kia XCeed PHEV
KIa XCeed PHEV
Zdroj: Oficiálne fotografie

Pohľad do technických údajov naznačuje, že podobne ako v prípade modelu Ceed SW plug-in hybrid, automobilka zachovala veľkosť nádrže. Má 50 litrov, čo je dosť aj na dlhú cestu na dovolenku. Kia XCeed Plug-in hybrid zvládne zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 11,0 sekundy, maximálna rýchlosť je v závislosti na stave nabitia akumulátora 155 až 188 km/h. Dodajme, že v čisto elektrickom režime je maximálna rýchlosť obmedzená na 120 km/h. Zabudovanie ekologickej techniky sa v priestore pre posádku nijako neprejavilo. V prípade batožinového priestoru to už cítiť. Umiestnenie akumulátora podľa očakávania odkrojilo z jeho veľkosti, piate dvere ukývajú objem 291 až 1 243 dmᶾ. Pre porovnanie, XCeed so štandardným pohonom, ponúka batožinový priestor s objemom 426 až 1 378 dmᶾ.

Kia XCeed PHEV
KIa XCeed PHEV
Zdroj: Oficiálne fotografie

Kia XCeed Plug-in hybrid je k dispozícii s dvoma verziami sériového vybavenia – Gold a Platinum. Špičkovej technika zodpovedá aj bohatá výbava, a tak sa štandardný motorista uspokojí už so základnou verziou. Dostane napríklad moderné LED reflektory aj zadné skupinové svetlá, navigácia, bohatá zostava prvkov pasívnej aj aktívnej bezpečnosti, zliatinové disky, parkovacie snímače a parkovacia kamera vzadu či vyhrievané predné sedadlá a volant. Vyšší stupeň pridáva adaptívny tempomat, elektricky ovládané piate dvere, inteligentný asistent parkovania elektricky ovládané sedadlo vodiča s pamäťou a tiež rozšírenú zostavu asistenčných systémov, napríklad asistenta na predchádzanie čelným zrážkam, ktorý dokáže indikovať automobily/cyklistov/chodcov.

Poďme k cenám. Na základný model Kia XCeed Plug-in hybrid Gold si pripravte 33 300 € a na TOP verziu Platinum 36 600 €.

Kia XCeed PHEV
Kia XCeed PHEV
Zdroj: Oficiálne fotografie

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Opel Corsa 1.2 GS Line
Testy

Opel Corsa 1.2 GS Line - Je stále nemecká?

Spojenie automobilky Opel s francúzskou skupinou PSA Groupe, pod ktorú patria aj značky Citroën a Peugeot, už priaznivci automobilov istotne zaevidovali. Preto nás zaujímalo, ako dopadol jeden z plodov ich spolupráce – novinka Opel Corsa.