Aktuality

Nový Hyundai i20 je už za dverami

Tento trend naznačujú prvé oficiálne informácie, ktoré automobilka k novému modelu poskytla. „Pôjde o prvý model Hyundai v Európe, ktorý používa dizajnový jazyk automobilky Hyundai s označením Sensuous Sportiness (Zmyselná športovosť)“. Čo si za týmto vyjadrením máme predstaviť sa dozvieme čoskoro. Svetová premiéra novej generácie i20 sa odohrá v marci 2020 na autosalóne v Ženeve.

Hyundai i20
Hyundai i20
Zdroj: Hyundai

Prvé vizualizácie ukazujú športovejší a dynamickejší vzhľad novej i20-ky. Kaskádovitá mriežka chladiča vytvára horizontálne línie prednej časti a zasahuje do bokov. Výsledkom je charakteristická široká a nízko položená karoséria. Široký postoj podčiarkuje aj jedinečná svetelná stopa. Výrazná línia bokov karosérie umocňuje športové proporcie a ovládateľnosť vozidla. Zadnú časť dopĺňajú horizontálne tvarované svetlá plynule spojené so zadným sklom.

Fajn a čo ešte?

Emotívnejšie linky vraj môžeme očakávať aj v kabíne. Palubná doska dostala horizontálne lišty, ich úzky tvar podčiarkuje šírku prednej časti a jemne prekrýva výduchy klimatizácie. Počítať môžeme aj s dvoma displejmi, jeden nahradí prístrojový panel a druhý bude zobrazovať informácie z multimediálneho systému. Zaujímavé je, že obidva majú uhlopriečku 10,25 palca.

O tom, aké novinky si pre zákazníkov automobilka pripravila pod prednú kapotu, môžeme zatiaľ iba špekulovať. Podľa aktuálneho trendu však môžeme očakávať, že s blížiacim sa termínom oficiálneho predstavenia budú informácie postupne pribúdať.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Opel Corsa 1.2 GS Line
Testy

Opel Corsa 1.2 GS Line - Je stále nemecká?

Spojenie automobilky Opel s francúzskou skupinou PSA Groupe, pod ktorú patria aj značky Citroën a Peugeot, už priaznivci automobilov istotne zaevidovali. Preto nás zaujímalo, ako dopadol jeden z plodov ich spolupráce – novinka Opel Corsa.