Autoviny.sk

Hyundai reaguje na rastúci dopyt. Elektrickú Konu bude vyrábať aj v Nošoviciach!

Hyundai Kona Electric
Hyundai Kona Electric
Zdroj: Oficiálne fotografie

Rastúci dopyt po elektrických autách nenechal Hyundai bez odozvy. Vo svojom výrobnom závode v Nošoviciach rozširuje výrobný program. Hyundai Kona Electric začne z výrobnej linky zbiehať už v marci 2020. Celkovo automobilka v tomto roku plánuje pre Európu vyrobiť až 80 000 bezemisných vozidiel – ide o modely KONA Electric, IONIQ Electric a NEXO s palivovými článkami.

Hyundai Kona Electric
Hyundai Kona Electric
Zdroj: Oficiálne fotografie

„Počúvame našich zákazníkov a urobili sme rozhodnutie s cieľom uspokojiť rastúci dopyt po našich elektrických vozidlách. Keďže sa stále viac ľudí obáva vplyvu svojho výberu auta na životné prostredie, vidíme v elektrických vozidlách na európskom trhu obrovský potenciál,“ uviedol Dong Woo Choi, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Hyundai Motor Europe HQ. „Odráža to naše progresívne myslenie a posilní našu pozíciu lídra v mobilite v budúcnosti.“ O tom, že automobilka v blízkej dobe siahne po navýšení produkcie modelu Kona Electric sa špekulovalo už dlhšie. Hneď po uvedení na trh zaujala nielen odborníkov, ale aj bežných motoristov. Ponúka totiž veľmi žiadanú kombináciu. Populárny typ karosérie SUV, elektrický pohon, dlhý dojazd a bohatú výbavu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Aktuality

Dokonalý spolujazdec

Očakávať od autorádia, aby iba hralo, je už zbytočná skromnosť. Pokiaľ to vaše nedokáže nič viac, je načase poobzerať sa po novom.