Aktuality

LADA na Slovensku končí!

LADA Vesta SW Cross
LADA Vesta SW Cross
Zdroj: Redakcia

Oficiálny import nových vozidiel značky LADA na Slovensku skončil. **Aktuálne prebieha dopredaj skladových vozidiel **LADA Vesta Sedan, SW a SW Cross za výhodné ceny. Za rozhodnutím vedenia automobilky stoja nové emisné štandardy, ktoré počítajú so znížením flotilových emisií CO2 na úroveň 95 g/km. Tieto emisné nariadenie viedli zástupcov značky k radikálnemu kroku a to ukončiť dovoz vozidiel do krajín EÚ. Konkurenčné značky sa snažia vzniknutý problém riešiť doplnením portfólia o elektromobily a hybridné modely.

Problémom je, že LADA zatiaľ žiadne takéto vozidlo v ponuke nemá a akékoľvek rozšírenie ponuky si vyžaduje čas, ktorého je do zavedenia štandardov málo.

Čo to znamená pre majiteľov vozidiel?

LADA vo svojom stanovisku uvádza, že jej odchod súvisí len s importom nových vozidiel a bude aj naďalej ponúkať servisné služby k už zakúpeným vozidlám. Súčasný importér značky LADA na Slovensku – SlovLADA, spol. s r.o. je zaviazaný poskytovať najbližších 10 rokov podporu servisu, plnenia garancií či zabezpečenie náhradných dielov. Preto sa zákazníci nemusia obávať prepadnutia záruky alebo problémov so servisnou podporou.

Žilina pokračuje!

LADA Žilina však bude v predaji vozidiel značky pokračovať aj naďalej. Pôjde o registrované nové vozidlá priamo od výrobcu AVTOVAZ z Ruska. Ponúkané portfólio modelov firma plánuje rozšíriť o zaujímavé novinky. Postupne pribudnú modelové rady Granta, Largus a Xray (s možnosťou realizácie predobjednávok v druhom kvartály roku 2020). Začiatkom druhého kvartálu tohto roka firma očakáva naskladnenie takmer celého portfólia modelov, ktoré sa predávajú v Rusku. Aká bude cena vozidiel? Vedenie fanúšikov značky ubezpečuje, že pracuje na tom, aby sa predajné ceny vozidiel výrazne nenavýšili a zostali porovnateľné so súčasným stavom.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie