Aktuality

Auto s nulovou poruchovosťou? Priplatíte si trocha viac, ale môžete sa na neho spoľahnúť

Lexus CT 200h (2018)

Japonské autá majú povesť spoľahlivých strojov, ktoré sú schopné jazdiť aj dvadsať rokov bez vážnejších servisných problémov. Môže za to nielen obrovské úsilie investované do vývoja technológií, ale snáď aj samotná povaha Japoncov, ktorá na zlyhania v biznise nahliada ako na osobnú prehru.

V každom prípade majú japonské autá ešte viac kladných vlastností, než iba schopnosť zachovať si dobrú technickú kondíciu počas rokov. Športové autá sú naozaj poctivo športovo vyladené, prémiovosť nie je iba vizuálna a estetická, ale aj funkčná a založená na hodnotných materiáloch, po technologickej stránke takisto vozidla spĺňajú náročné kritériá.

Najnovšie sa značka Lexus patriaca pod koncern Toyota pochválila, že ju vo Veľkej Británii ocenili ako najspoľahlivejšiu automobilovú značku roka. Toto ocenenie od What Car? je pritom založené na prieskume spokojnosti medzi reálnymi majiteľmi vozidiel, čo by malo mať vysokú výpovednú hodnotu.

Víťazom ocenenia What Car? za spoľahlivosť sa stal pre rok 2020 Lexus
Víťazom ocenenia What Car? za spoľahlivosť sa stal pre rok 2020 Lexus
Zdroj: Lexus

Tento nový úspech je priamym pokračovaním úspechu z minulého roka, kedy dostal hybridný model CT 200h ocenenie za najspoľahlivejšie auto vôbec. Za obdobie jedného roka totiž vykázal stopercentne bezporuchovú prevádzku, čo ani pri úplne nových autách nie je samozrejmosť.

Na Slovensku za túto spoľahlivosť celkom priplatíte sumu, ktorá už nie je ľudová. Lexus CT 200h sa predáva za cenníkových 27 900 €, čo je za hatchback pomerne dosť. Lenže toto je hybrid a model prémiovej značky. Aktuálne si navyše možno uplatniť 5 000 eur ako bonus, čo cenu stláča na úroveň lepšie vybaveného neprémiového hatchbacku.


Celá tlačová informácia:

Vďaka svetoznámej kvalite a spoľahlivosti svojich vozidiel získal Lexus vo Veľkej Británii ocenenie What Car? 2020 za spoľahlivosť. Uvedený úspech je ďalším nezávislým potvrdením mimoriadnej odolnosti technológie hybridného pohonu s autonómnym dobíjaním, ktorú momentálne používa 96 percent vozidiel Lexus predávaných na trhoch západnej Európy.

Ocenenie nadväzuje na mimoriadne výsledky, ktoré Lexus dosiahol v prieskume spoľahlivosti What Car? 2019, kde bola značka tretíkrát po sebe najlepšie hodnoteným výrobcom, pričom hybridný prémiový hatchback CT 200h zaznamenal za sledované obdobie 12 mesiacov 100 % bezporuchovú prevádzku.

O výkonoch automobilky Lexus sa pochvalne vyjadruje redaktor magazínu What Car? Steve Huntingford: „V poslednom prieskume spoľahlivosti What Car? zaznamenal Lexus čistú sériu víťazstiev a obsadil najvyššie priečky v kategórii vozidiel do 5 rokov s výsledkom prakticky dokonalých 99 percent, rovnako ako v kategórii vozidiel od 6 do 15 rokov. Skóre 93,3 percenta v poslednej uvedenej kategórii je dôkazom toho, ako dobre táto japonská prémiová značka svoje vozidlá vyrába a prečo si naše ocenenie spoľahlivosti za rok 2020 plne zaslúži.“

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Prvá jazda - Mazda MX-30 (foto: Ondrej Kroutil pre auto motor a šport, 2020)
Testy

Mazda MX-30: Naozaj ekologická

Keď už Mazda niečo spraví, môžete sa staviť, že to bude poriadne. Tento prístup zvolila aj pri svojom historicky prvom elektromobile. A k tomu, či ho potrebujete, zaujíma nezvyčajne úprimný postoj.