Aktuality

Čakáte na nový Peugeot 2008? Poznáme jeho cenu.

Priestranný interiér, výborne využiteľný batožinový priestor, rozumná cenová politika a samozrejme nezameniteľný štýl Made in Peugeot zvonka aj v kabíne. Tieto benefity urobili z prvej generácie modelového radu 2008 veľmi vyhľadávané auto. Pozrime sa na to, čím vás chce nová generácia, ktorá sa práve začína predávať, v pláne zaujať.

Priestor

V tejto oblasti novinka pokračuje v charaktere predchodcu, dosť miesta teda budú mať cestujúci na predných aj zadných sedadlách. A čo je z pohľadu každodenného využitia mimoriadne dôležité, batožinový priestor s objemom 405 dmᶾ má skutočne maximálny nakladací otvor.

Štyri verzie výbavy

Peugeot 2008 je na výber v štyroch verziách výbavy: Active, Allure, GT Line a GT. Štandardne náročného motoristu však uspokojí už základný stupeň. Každý Peugeot 2008 totiž má aj LED predné reflektory a zadné skupinové svetlá, klimatizáciu, tempomat, rozpoznávanie dopravných značiek, elektricky ovládané okná vpredu aj vzadu, elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá, diaľkovo ovládané centrálne uzamykanie, multifunkčný kožený volant, aktívny brzdový asistent, zadné parkovacie snímače... Na základný model je to veľmi solídna zostava.

Päť motorov

Peugeot nepodlieha až hysterickému honu na dieselové agregáty. Veľmi dobre totiž vie, že tie jeho sú špičkové z pohľadu emisií aj spotreby. Pod prednú kapotu teda okrem trojice benzínových trojvalcov: 1.2 PureTech (74 kW/100 k), 1.2 PureTech (96 kW/130 k) a 1.2 PureTech (114 kW/155 k), ponúka aj dva preplňované dieselové štvorvalce: 1.5 BlueHDi (75 kW/102 k) a 1.5 BlueHDI (96 kW/130 k).

V prípade prevodoviek stavil Peugeot na dve karty. Základný benzínový aj dieselový motor je k dispozícii výhradne so šesťstupňovým manuálom, najvýkonnejšia dvojica je naopak k dispozícii iba s moderným osemstupňovým automatom. Výkonovo prostredný benzínový trojvalec, ktorý bude podľa nášho názoru najžiadanejší, je na výber s obidvomi prevodovkami.

Nový Peugeot 2008 (2020)

Za koľko?

Poďme k cenám, lebo tie sú u nás určite najdôležitejším parametrom. Za základný model 1.2 PuteTech Active si automobilka od vás vypýta minimálne 15 490 €.

Ak preferujete dlhé trate a teda skôr naftu, tak je vaša základná cenovka 16 990 €.

A keďže sa k mestskému crossoveru hodí automatická prevodovka, pozrime sa ešte na to, koľko vás takýto Peugeot 2008 bude stáť. V prípade kombinácie benzín/automat to je 18 790 € (verzia Active), v kombinácii s dieselovým štvorvalcom je to 21 890 € (verzia Allure). A na záver sa pozrime na TOP model.

Na Peugeot 2008 1.2 PureTech 155 k EAT8 GT budete potrebovať minimálne 25 690 €. Elektrickú verziu modelu 2008 automobilka na trh uvedie neskôr.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.