Aktuality

Európske auto roka 2020 je vyhlásené, Opel získal cenný marketingový bod pre Corsu

Opel Corsa a Corsa-e, nové európske auto roka 2020
Opel Corsa a Corsa-e, nové európske auto roka 2020

Nový Opel Corsa odštartoval výborne: v poradí už šiesta generácia v septembri oslávila svetovú premiéru na medzinárodnom autosalóne IAA vo Frankfurte. Prvýkrát sa hatchback predstavil aj vo verzii s trakčnými akumulátormi na elektrický pohon ako Corsa-e. Najpredávanejší malý automobil teraz získal prestížny titul „Best Buy Car of Europe v roku 2020“.

Porota organizácie AUTOBEST, zložená z medzinárodných novinárov z 31 krajín, za víťaza vybrala nováčika značky Opel, a teda vozidlo, ktoré ponúka najlepší pomer ceny a hodnoty. Odborníci sa na tom zhodli na základe osobnej skúsenosti a testovacích jázd v Istanbule.

Elektrická verzia Corsa-e je údajne elektromobil pre každého. Má praktické vlastnosti modelu Corsa, prevádzku bez emisií CO2 a elektrický dojazd až do 337 kilometrov (podľa normy WLTP).

Toto ocenenie pre model Corsa zároveň znamená hetrik v hodnotení organizácie AUTOBEST: Žiadny iný model nezískal v troch po sebe nasledujúcich generáciách ocenenie „Best Buy Car of Europe“.

Aký je podľa značky Opel recept na úspech? „Nový Opel Corsa kombinuje skvelé výhody na každý deň s najlepšími technológiami, úspornou prevádzkou, vzrušujúcim dizajnom a množstvom zábavy za volantom. Každý variant modelu Corsa je vybavený množstvom najmodernejších asistenčných systémov. Patrí medzi ne systém výstrahy pred nehodou s automatickým núdzovým brzdením a detekciou chodcov, ako aj inteligentná regulácia rýchlosti, systém výstrahy pri zmene jazdného pruhu a systém rozpoznávania dopravných značiek,“ uvádza Opel vo svojej tlačovej správe.

Spolu s plug-in hybridom Opel Grandland X odštartoval model Corsa-e tento rok spustenie elektrifikácie modelov značky Opel.

Všetky modely výrobcu budú do roku 2024 elektrifikované – zákazníci si potom budú môcť zvoliť „e“ verziu každého modelu. Rovnako sa elektrické ľahké úžitkové vozidlá stávajú mimoriadne dôležité na „poslednej míli“ v centrách miest. Dodávka Vivaro-e príde na trh v priebehu budúceho roka. Elektrifikované verzie modelov Opel Combo Life, Combo Cargo a Zafira Life prídu následne v roku 2021.

Prečítajte si aj:


Najlepšie malé služobné auto roka je Opel, ktorý sa u nás ešte ani nepredáva. Nová Corsa mieri vysoko.

Redakcia (s)


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?