Aktuality

Motoristi v Nových Zámkoch už môžu využívať vynovený most cez rieku Nitra

Motoristi v Nových Zámkoch už môžu využívať vynovený most cez rieku Nitra
Motoristi v Nových Zámkoch už môžu využívať vynovený most cez rieku Nitra

Stavbári odovzdali do predčasného užívania most na ceste I/75 pri termálnom kúpalisku Štrand v Nových Zámkoch. Informovalo o tom Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky koncom minulého týždňa.

Pri obnove mosta sa zlepšil jeho celkový stavebnotechnický stav, vymenil sa kryt vozovky, izolácie, zábradlia ako aj mostné závery. Nové nátery vylepšia celkový pohľad na most, po ktorom jazdia vodiči smerom na Šahy a Levice.

Rekonštrukčné práce sa realizovali v rámci projetku Modernizácia a rekonštrukcia mostov I. triedy, II. fáza v Nitrianskom a Trnavskom kraji z finančných prostriedkov prostriedkov EÚ.

Most sa mal pôvodne opraviť do 15. septembra 2019, avšak pre komplikácie vzniknuté počas opráv sa termín odovzdania do užívania posúval. Jednalo sa prevažne o vážny stav poškodenia predpínacích drôtov, o ktorom ešte v septembri informoval aj denník SME.

Medzi ďalšie modernizované mosty z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra patrí napríklad Univerzitný most v Nitre, alebo mosty v Leviciach, či v Slatine. Cena opravy novozámockého mosta predstavuje približne 680 tisíc eur. Most bol odovzdaný do predčasného užívania, počas ktorého budú pokračovať práce v jeho spodnej časti, pod mostom.

Pomocou fondov Európskej únie sme v posledných dvoch rokoch zmodernizovali viac ako 80 kilometrov ciest I. triedy, ďalšie desiatky sú vo výstavbe alebo sa pripravujú. Medzi nimi sú aj projekty modernizácie mostov, z ktorých mnoho je v takmer havarijnom stave. Rekonštrukcia tohto mosta je súčasťou väčšieho projektu opráv mostov v Nitrianskom kraji. Naším cieľom je, aby mosty boli stabilnejšie, bezpečné a slúžili ešte dlhé roky vodičom,“ povedal Arpád Érsek, minister dopravy a výstavby SR.

Nové Zámky, erb
Nové Zámky, erb

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?