Aktuality

V Škode opäť praská šampanské: Octavia kombi dostala najvyššie hodnotenie bezpečnosti v EuroNCAP

EURONCAP 2019: Škoda Octavia kombi
EURONCAP 2019: Škoda Octavia kombi

Škoda Octavia IV sa dočkala významného úspechu. V bezpečnostných testoch EuroNCAP sa dočkala plného päťhviezdičkového hodnotenia.

Okrem dobrého finálneho výsledku ohodnoteného hviezdičkami si nová Škoda Octavia stála veľmi dobre v každej jednej sledovanej kategórií, a síce v bezpečnosti dospelého pasažiera, detského pasažiera, v otázke bezpečnosti chodcov a cyklistov a tiež v efektívnosti a pestrosti bezpečnostných asistentov na palube.

Veľmi dôležité je pripomenúť, že testovaná Škoda Octavia bola vybavená iba štandardne, teda plný počet hviezdičiek získala aj bez príplatkového bezpečnostného balíčka. EuroNCAP zničilo hneď niekoľko vozidiel, pričom všetky v konfigurácii Škoda Octavia Combi 1.5 TSI "Ambition". Uvedené výsledky bezpečnostných skúšok sú platné pre všetky súčasné i budúce motorizácie Octavie okrem verzie PHEV, teda plug-in hybrid.

Erik Stríž je redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Ak vás zaujíma čokoľvek, od zákonov po detaily mojich testov áut, môžete ma kedykoľvek kontaktovať. Odpovedám každému. Moje testy píšem s ohľadom na reálneho zákazníka a nie ako marketingový prospekt. Pre neho je kúpa auta významnou životnou udalosťou, ktorá ho stojí značnú časť príjmov. Preto sa často venujem praktickým záležitostiam, ako spotrebe, schopnosti motora zvládať záťaž, batožinovému priestoru či variabilite.
Kontakt: erik@striz.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Testy

Prvá jazda: Nový Hyundai i30 1.5 DPi a i30 Wagon N-Line 1.6 CRDi

Ako zvláda vylepšený Hyundai i30 s motorom 1.5 DPi mestské podmienky? A hodí sa do športovo ladeného kombi známy naftový motor 1.6 CRDI? Odpovede som sa snažil nájsť počas prvých jázd s hatchbackom a kombi i30 po facelifte. Veľa času som nepotreboval, autá presviedčajú o svojich kladoch už po prvých kilometroch.