Aktuality

V Škode opäť praská šampanské: Octavia kombi dostala najvyššie hodnotenie bezpečnosti v EuroNCAP

EURONCAP 2019: Škoda Octavia kombi
EURONCAP 2019: Škoda Octavia kombi

Škoda Octavia IV sa dočkala významného úspechu. V bezpečnostných testoch EuroNCAP sa dočkala plného päťhviezdičkového hodnotenia.

Okrem dobrého finálneho výsledku ohodnoteného hviezdičkami si nová Škoda Octavia stála veľmi dobre v každej jednej sledovanej kategórií, a síce v bezpečnosti dospelého pasažiera, detského pasažiera, v otázke bezpečnosti chodcov a cyklistov a tiež v efektívnosti a pestrosti bezpečnostných asistentov na palube.

Veľmi dôležité je pripomenúť, že testovaná Škoda Octavia bola vybavená iba štandardne, teda plný počet hviezdičiek získala aj bez príplatkového bezpečnostného balíčka. EuroNCAP zničilo hneď niekoľko vozidiel, pričom všetky v konfigurácii Škoda Octavia Combi 1.5 TSI "Ambition". Uvedené výsledky bezpečnostných skúšok sú platné pre všetky súčasné i budúce motorizácie Octavie okrem verzie PHEV, teda plug-in hybrid.

Erik Stríž - auto motor a šport
Erik Stríž je redaktorom magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti sa pohybuje od roku 2007, okrem konvenčných auto-moto tém sa venuje aj problematike udržateľnej mobility, technológiám a dizajnu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie