Aktuality

V Škode opäť praská šampanské: Octavia kombi dostala najvyššie hodnotenie bezpečnosti v EuroNCAP

EURONCAP 2019: Škoda Octavia kombi
EURONCAP 2019: Škoda Octavia kombi

Škoda Octavia IV sa dočkala významného úspechu. V bezpečnostných testoch EuroNCAP sa dočkala plného päťhviezdičkového hodnotenia.

Okrem dobrého finálneho výsledku ohodnoteného hviezdičkami si nová Škoda Octavia stála veľmi dobre v každej jednej sledovanej kategórií, a síce v bezpečnosti dospelého pasažiera, detského pasažiera, v otázke bezpečnosti chodcov a cyklistov a tiež v efektívnosti a pestrosti bezpečnostných asistentov na palube.

Veľmi dôležité je pripomenúť, že testovaná Škoda Octavia bola vybavená iba štandardne, teda plný počet hviezdičiek získala aj bez príplatkového bezpečnostného balíčka. EuroNCAP zničilo hneď niekoľko vozidiel, pričom všetky v konfigurácii Škoda Octavia Combi 1.5 TSI "Ambition". Uvedené výsledky bezpečnostných skúšok sú platné pre všetky súčasné i budúce motorizácie Octavie okrem verzie PHEV, teda plug-in hybrid.

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie