Aktuality

Horúca správa: Nový papamobil pápeža Františka je špeciálne upravená Dacia Duster 4x4! Máme podrobnosti

Pápež František včera prevzal Daciu Duster 4x4 so špeciálnymi úpravami pre potreby mobility pápeža.

Vozidlo bolo odovzdané Svätému Otcovi v jeho rezidencii vo Vatikáne Christophom Dridim, generálnym riaditeľom Renault Groupe a riaditeľom Automobile Dacia SA v Rumunsku a Xavierom Martinom, riaditeľom Renault Groupe Taliansko.

Automobil pre pápeža, ktorý nesie medzinárodný názov „papamobil“ je bielej farby s v interiéri obsahuje béžové prvky. Tento špeciálne upravený model je dlhý 4,34 metra a široký 1,80 metra.

Jedná sa o päťmiestne vozidlo s upraveným zadným sedadlom, ktoré spĺňa všetky potreby pápeža na jeho cestách: panoramatická veľká strecha, špeciálna presklená štruktúra a svetelná výška vozidla bola znížená o 30 mm, aby sa pápežovi do auta nasadalo pohodlnejšie.

Vozidlo bolo upravené v špeciálnom oddelením prototypov v spolupráci s pracovnou skupinou Špeciálnych prestavieb Dacie v Rumunsku, spolu so špecialistom na karosérie, spoločnosťou Romturingia.

Pápež František si tvorí imidž hlavy Cirkvi, ktorá v rozumnej miere odmieta luxusné a drahé automobily. Tým sa značne líši od svojich predchodcov. Napríklad Pápež Benedikt XVI. od Mercedesu dostal nový papamobil, ktorý vznikol na základe triedy M.

Prečítajte si aj:


Pápež dostal nový papamobil Mercedes M

Redakcia


Najmocnejší muži sveta: Budete v šoku, v akých autách sa vozia niektorí prezidenti! (FOTO)

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.