Aktuality

Tesla predstavila šesťmiestny off-road Cybertruck s oceľovou karosériou

Tesla Cybertruck je koncepčný automobil určený pre jazdu na ceste i v teréne, ktorý zaujme veľmi jednoduchým vyhotovením karosérie. Na rozdiel od produkčných modelov automobilky je Cybertruck výrazne hranatý, má úplne rovné sklené okná, odvezie šesť pasažierov vrátane vodiča, pričom v prvom rade sú tri sedadlá - podobne ako to býva v dodávkach.

Karoséria je vozidla je z nehrdzavejúcej ocele lisovanej za studena, podľa tlačovej správy výrobcu prešla 30-násobným procesom, ktorý ju spravil „ultra-tvrdou“. Automobilka vraj nič lepšie na trhu nenašla.

Tesla Cybertruck (2022)

V súlade s jednodnoduchým vyhotovením exteriéru je aj vzhľad interiéru, ten je priam sparťanský. Šesť sedadiel čalúnených do kože (alebo jej ekologickej alternatívy). Palubná doska je vyrobená z materiálu, ktorý na prvý pohľad pripopomína mramor a v jej strede je uložená až 17-palcová dotyková obrazovka.

Prvý off-road značky Tesla má výnimočné technické parametre. Z nuly na rýchlosť 100 km/h akceleruje za 2,9 sekundy a dokáže utiahnuť príves s hmotnosťou 6 350 kilogramov.

Presné údaje o maximálnom výkone motorov síce výrobca neuvádza, ale zmieňuje motorické varianty, ktoré budú pravdepodobne v predaji. Áno, táto nezvyčajná Tesla skutočne mieri do výroby, ale očakávame, že bude skôr limitovanou sériou, nie sériovo vyrábaným vozidlom.

Základný variant ponúkne motor vzadu s pohonom zadnej nápravy, verzia s dvomi motormi bude disponovať pohonom 4x4 a najvyššou motorizáciou bude verzia s tromi motormi a pohonom 4x4.

Elektrický dojazd má dosahovať až 800 kilometrov.

Zaujímavosťou je, že na vozidle nie je ani jedno logo automobilky Tesla a zadné piate dvere sa dajú vyklopiť tak, aby poslúžili ako nakladacia plošina.

Tesla Cybertruck (2022)

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.