Aktuality

Extravagantný Mercedes-Maybach GLS je to najluxusnejšie, čo si od Mercedesu môžete kúpiť

Začiatkom minulého roka Mercedes predstavil modernizovanú verziu Mercedes-Maybach S, ktorá je predstaviteľom luxusného sedanu a od ostatných modelov sa značne líši. Rovnaký cieľ si automobilka zvolila aj pri návrhu nového Mercedesu-Maybach GLS, ktorý dnes predstavila verejnosti.

Exteriér

Mercedes-Maybach GLS 600 4Matic (2020)

Na prvý pohľad nápadná maska chladiča v sebe nemá zakomponovanú typickú trojcípu hviezdu, tá sa v malej verzii nachádza až na kapote. Ďalším výrazným prvkom je použitie chrómu nielen na samotnej maske, ale aj na nárazníku, bočných stĺpikoch a zadnej časti. Jednoznačnou rozpoznávacou črtou je tiež dvojfarebná karoséria.

Unikátne sú aj kolesá, ktoré sú 22-palcové, avšak predpokladá sa, že väčšina zákazníkov si priplatí za o palec väčšie disky, na ktorých je aj viac lúčov a dizajnom ladia s prednou maskou.

Interiér

Mercedes-Maybach GLS 600 4Matic (2020)

Redizajnom si prešla aj zadná časť kabíny, z ktorej výrobca odstránil tretí rad sedadiel, avšak rázvor 3 135 milimetrov zostal zachovaný, čím poskytuje oveľa väčší komfort pasažierom sediacim vzadu. Spolujazdci si môžu nastaviť sedadlá do rôznych polôh, vrátane polohy na spanie.

Nové sú tiež materiály v kabíne, ktoré sú oveľa kvalitnejšie a pocit luxusu a pohodlia zvyšujú aj masážne funkcie sedadiel.

Kokpitu dominuje jemná svetlá koža doplnená drevenými dekormi, hliníkové prvky a špičkové displeje infotainmentu MBUX – dve 12,3" obrazovky vpredu a dve 15" obrazovky vzadu.

Mercedes-Maybach GLS 600 4Matic (2020)

Mercedes-Maybach GLS sa predáva v päťmiestnej verzii, avšak najluxusnejšia verzia je štvormiestna, keďže medzi zadnými sedadlami je ukotvená stredová konzola so stolčekom a vstavanou chladničkou s minibarom. Atmosféru luxusu tiež dotvára rozsiahla panoramatická strecha, cez ktorú môžete pozorovať nočnú oblohu a náladové osvetlenie či prémiové audio Burmester.

Technické špecifikácie

Vozidlo sa bude predávať od začiatku iba v jedinej konfigurácii 600 4Matic. Jedná sa o mild-hybrid so základom v zážihovom osemvalci twin-turbo s objemom 4,0 litra, ktorému vypomáha 48 V palubná sieť.

Pohonná jednotka disponuje maximálnym výkonom 410 kW/558 koní pri 6 000 otáčkach a max. 730 Nm krútiaceho momentu od 2 500 do 5 000 otáčok.

Deväťstupňová automatická prevodovka krútiaci moment distribuuje na všetky štyri kolesá prostredníctvom systému 4Matic. Aj napriek hmotnosti 2,7 tony dokáže auto zrýchliť z 0 na 100 km/h pod 5 sekúnd a dokáže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 209 km/h.

Jediným tajomstvom zostáva aj naďalej cena tohto vozidla, ktoré by sa malo začať predávať v druhej polovici budúceho roka.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.