Aktuality

Volkswagen Passat sa bude vyrábať na Slovensku. V hre sú aj ďalšie kľúčové modely:

Koncern Volkswagen postupne spúšťa jednu z najväčších transformácií vo svojej histórii. Nové usporiadanie značiek, revolučné modely a obrovská zmena identity. Len nedávno pritom predstavili upravené logo automobilky a vo Frankfurte sme mohli skrz elektromobil I.D. 3 získať predstavu o tom, ako bude značka VW v blízkej budúcnosti vyzerať. Podľa súčasných informácií plánuje koncern zmeniť VW na čisto elektrickú značku a viaceré ekologické modely majú vznikať v modernizovanej továrni v Emdene.

Európsky Volkswagen Passat  a Passat Variant (facelift, ročník 2020)

Továreň by mali spustiť už v roku 2022, no dovtedy musia z Emdenu presťahovať výrobu modelu Passat na iné miesto. Pôvodne sa pritom uvažovalo nad Tureckom, avšak kvôli súčasnej politickej situácii (ofenzíva v Sýrii) došlo k rozhodnutiu hľadať výrobné miesto v rámci východnej časti Európy. V hre boli krajiny ako Rumunsko, Bulharsko či Srbsko, nakoniec však vedenie zmietlo výstavbu novej fabriky zo stola. Kapacity bude hľadať v rámci už existujúcich výrobných závodov a podľa magazínu Automobilwoche sa výroba modelu Passat presťahuje k nám do Devínskej Novej Vsi. Neoficiálne zdroje zároveň tvrdia, že po ukončení produkcie dosluhujúcich modelov Škoda Citigo, SEAT Mii a VW Up! by sa k Passatu mala pridať aj Škoda Superb.

Vlajkovú loď českej automobilky pôvodne chceli taktiež presťahovať do Turecka, kde sa mala vyrábať spoločne s Volkswagenom. Hovorí sa tiež o presunutí časti výroby modelu Karoq na Slovensko, ktorý automobilka momentálne nestíha vyrábať.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.