Aktuality

Koncern VW má na krku ďalší problém. Týka sa motora, ktorý môžete mať v aute aj vy!

Golf Sportsvan 1.5 TSI

Pokiaľ máte doma Volkswagen, Škodu, Audi alebo SEAT s benzínovým štvorvalcom 1.5 TSI, zbystrite pozornosť! Viacerí majitelia tohto, pomerne nového, agregátu sa sťažovali na trhanie a šklbanie pri akcelerácii motora pri verziách s manuálnou prevodovkou. Tieto nepríjemnosti už medzičasom začali riešiť konkrétne servisy, a to aktualizáciou softvéru riadiacej jednotky.** Spomínaná procedúra však nefungovala pre každého a s narastajúcim počtom nespokojných majiteľov sa koncern predsa len rozhodol spustiť zvolávaciu akciu.**

Série motorov s kódovým označením EA211evo a výkonom 110 kW trpia náhlym poklesom krútiaceho momentu, ktorý spôsobí popisované trhanie a šklbanie vozidla. V niektorých prípadoch môže dôjsť až k úplnému vypnutiu (zdochnutiu) motora za jazdy. Problémy sa prejavujú najmä počas zahrievania na pracovnú teplotu. Nemecký server kfz-rueckrufe.de tvrdí, že predvolanie do servisu môže dostať až 17 tisíc áut značky Škoda, 8 tisíc Volkswagenov a 8 tisíc SEATov.

Väčšine príde papierové predvolanie do servisu poštou až domov, no v prípade podozrenia odporúčame majiteľom áut s týmto motorom vo vlastnom záujme kontaktovať servis čo najskôr.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie