Aktuality

Kia sa spojila s luxusnými značkami, aby zlepšila problémy elektromobilov - ich nabíjanie

Zástupcovia automobiliek zúčastnených v projekty IONITY, medzi ktorých sa najnovšie pridáva aj koncern Hyundai Motors so značkou KIA. © 2019 KIA/Hyundai

Značka Kia 9. septembra 2019 oznámila zásadný krok v ústrety podpory infraštruktúry nabíjania pre elektromobily a plug-in hybridy. Vstúpila do veľkolepého projektu s názvom IONITY, ktorého súčasťou boli doteraz nemecké automobilové koncerny BMW, Daimler (Mercedes-Benz), Volkswagen a Porsche, ale aj americký Ford.

Spoločnosť Kia Motors spolu so spoločnosťou Hyundai Motor Company oznámila svoju investíciu do spoločnosti IONITY, spoločného podniku založeného svetovými výrobcami automobilov. Na základe dohody bude Kia zohrávať kľúčovú úlohu pri ďalšom zlepšovaní dostupnosti nabíjacích staníc pre elektromobily s ďalšími výhodami výhod pre svojich zákazníkov.

Od roku 2021 budú vozidlá Kia a Hyundai vybavené nabíjacími systémami s napätím 800 V, ktoré umožnia maximálny nabíjací výkon IONITY 350 kW. Zákazníci budú môcť využívať zariadenia HPC spoločnosti IONITY, ktoré sú vybavené aj možnosťou digitálnej platby, aby sa výrazne skrátil čas nabíjania a uľahčilo sa cestovanie elektromobilom na veľké vzdialenosti.

IONITY do roku 2020 rozširuje svoju sieť verejných nabíjačiek elektromobilov na 400 staníc s rýchlym nabíjaním, jedna takáto stanica by mala byť na každých 120 kilometroch akejkoľvek významnejšej trasy pozdĺž hlavných európskych diaľníc. Značke Kia sa týmto výrazne zlepší imidž, pretože priamo zlepšuje dostupnosť a praktickú využiteľnosť elektrických vozidiel pre súčasných majiteľov elektromobilov a aj potenciálnych kupcov.

Prečítajte si aj:


Nová Kia Niro: čo sa vlastne zmenilo?

Redakcia


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Škoda Octavia Combi Ambition 2.0 TDI (foto: Tomáš Kelement)
Testy

Test Škoda Octavia Combi 2.0 TDI: Vzorný zamestnanec

Keď z jedného modelového radu predáte za 24 rokov viac ako 7 miliónov vozidiel z troch generácií, možno bez akýchkoľvek okolkov hovoriť o úspechu. Štvrtá generácia Octavie, ktorá prichádza na náš trh, má latku nastavenú naozaj vysoko. Dokáže ju preskočiť? Zisťovali sme so základným naftovým motorom.