Aktuality

Takto vyzerá elektromobil Opel Corsa-e s kompletne digitálnou prístrojovkou (Frankfurt 2019)

Elektrická verzia populárneho nemeckého hatchbacku Corsa dosahuje pôsobivý dojazd 330 km (podľa metodiky WLTP) a podporuje rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom s výkonom do 100 kW, vďaka ktorému doplní 80 percent akumulátorov už za 30 minút. To znamená až 270 kilometrov ďalšej jazdy.

Corsa-e možno stojí v tieni iných elektromobilov, ktoré debutovali na aktuálne prebiehajúcom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom, jedná sa však o veľmi zaujímavý kúsok.

Opel Corsa-e je vybavený výlučne elektrickým motorom s maximálnym výkonom 100 kW (136 koní) a maximálnym krútiacim momentom primeraných 260 Nm. Akumulátory majú maximálnu kapacitu 50 kWh, čo je viac ako u väčšiny elektromobilov so štandardnými 41 kWh batériami. Akcelerácia z nuly na rýchlosť 50 km/h prebehne už za 2,8 sekundy a rýchlosť 100 km/h dosiahne v priebehu 8,1 sekundy.

Elektromobil Opel Corsa-e (foto: Rudo Banecký, Frankfurt 2019)

Elektrická Corsa-e sa dodáva s pomerne pestrou technologickou výbavou, zaujímavosťou sú napríklad LED svetlomety IntelliLux LED® matrix light zabraňujúce ožarovaniu protiidúdich vozidiel, rozpoznávanie dopravných značiek, informačný systém so 7- alebo 10-palcovým dotykovým displejom a tiež digitálny prístrojový panel pred volantom.

Náš kolega Rudolf Banecký je vo Frankfurte nad Mohanom, aby vám sprostredkoval svoju osobnú skúsenosť s elektromobilom Opel Corsa-e. Všetky naše fotografie nájdete v galérii vyššie.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie