Aktuality

Peugeot 508 so spotrebou 1,3 l/100 km realitou! Predávať sa bude aj na Slovensku:

Hybridné verzie francúzska automobilka predstavila už minulý rok na autosalóne v Paríži, až dnes však zverejnila oficiálne čísla dojazdu a spotreby. Ešte predtým si môžeme pripomenúť, o akú hybridnú sústavu sa jedná.

Modely Peugeot 508 a 508 SW budú mať v plug-in hybridnej verzii k dispozícii prepĺňanú benzínovú jednotku 1.6 PureTech s výkonom 130 kW kombinovanú s 80 kW elektromotorom. Celkový systémový výkon by mal dosahovať 165 kW (222 k). V útrobách sa navyše ukrývajú aj akumulátory s kapacitou 11,8 kWh, ktoré môžu byť pomalým prúdom nabité už za dve hodiny.

Pri maximálnom využití batérií dokáže hybridný Peugeot prejsť 100 kilometrovú vzdialenosť so spotrebou len 1,3 litra benzínu, pričom počas jazdy na čistú elektrickú energiu môže byť spotreba nulová. Maximálny dojazd na akumulátory je však obmedzený na 54 kilometrov (respektíve 52 km pri verzii 508 SW).

Peugeot 508 Hybrid

So správami o príchode emisných zákazov do Bratislavy a v Košíc bude dobré uviesť aj hodnoty vypúšťaných látok. Podľa najnovšej metodiky WLTP vypustí hybridná 508-čka len 29 gramov CO2/km. V prípade praktického kombi 508 SW si pripočítajte jeden gram navyše.

Novinky sú už teraz dostupné pre zákazníkov vo Francúzsku, zvyšok Európy privíta nové modely koncom tohto roka. Na oficiálne ceny týchto verzií si ešte budeme musieť počkať.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie