Aktuality

Nové BMW má ľadvinky až po zem! Takto bude vyzerať ostrá M4-ka.

Na autosalóne vo Frankfurte predstavilo BMW koncept športového kupé, ktorého cieľom je predstaviť nový dizajn pre nadchádzajúce ostré modely značky. Mnohé prvky by si pritom mala osvojiť aj budúca generácie M4-ky.

Najrozporuplnejšou časťou predstaveného dizajnu sú (opäť) predné ľadvinky. Tentokrát ich dizajnéri výškovo natiahli na úplné maximum. Opačným smerom sa vybrali pri návrhu svetlometov či spätných zrkadiel, ktoré sú o niečo tenšie ako v minulosti. Samozrejme, do skutočného sériového modelu by sa prvky v tejto konkrétnej podobe s najväčšou pravdepodobnosťou nedostali. Dizajnérsky tím nám však chce naznačiť, akým smerom sa budú nové „bavoráky“ uberať.

BMW Concept 4 (Frankfurt)

BMW ešte nezverejnilo detailné informácie o novom Concept 4, avšak tie nás ani nemusia zaujímať. Najdôležitejšie predsa je, že teraz už máme predstavu o vzhľade budúcej generácie BMW M4. Tá by mala podľa všetkého dostať (spoločne s novom M3-kou) pod kapotu trojlitrový radový šesťvalec, ktorému budú pomáhať dve turbodúchadlá. V štandarde tak môžeme očakávať výkon na úrovni 470 koní, vo verzii Competition pritom prekročí magickú hranicu 500 koní.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie