Aktuality

Nové BMW má ľadvinky až po zem! Takto bude vyzerať ostrá M4-ka.

Na autosalóne vo Frankfurte predstavilo BMW koncept športového kupé, ktorého cieľom je predstaviť nový dizajn pre nadchádzajúce ostré modely značky. Mnohé prvky by si pritom mala osvojiť aj budúca generácie M4-ky.

Najrozporuplnejšou časťou predstaveného dizajnu sú (opäť) predné ľadvinky. Tentokrát ich dizajnéri výškovo natiahli na úplné maximum. Opačným smerom sa vybrali pri návrhu svetlometov či spätných zrkadiel, ktoré sú o niečo tenšie ako v minulosti. Samozrejme, do skutočného sériového modelu by sa prvky v tejto konkrétnej podobe s najväčšou pravdepodobnosťou nedostali. Dizajnérsky tím nám však chce naznačiť, akým smerom sa budú nové „bavoráky“ uberať.

BMW Concept 4 (Frankfurt)

BMW ešte nezverejnilo detailné informácie o novom Concept 4, avšak tie nás ani nemusia zaujímať. Najdôležitejšie predsa je, že teraz už máme predstavu o vzhľade budúcej generácie BMW M4. Tá by mala podľa všetkého dostať (spoločne s novom M3-kou) pod kapotu trojlitrový radový šesťvalec, ktorému budú pomáhať dve turbodúchadlá. V štandarde tak môžeme očakávať výkon na úrovni 470 koní, vo verzii Competition pritom prekročí magickú hranicu 500 koní.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie