Aktuality

MINI oslávilo svoje 60. výročie špeciálnou edíciou aj pripomenutím si svojej histórie

Spolu s oslavou okrúhleho výročia sa na montážnej linke v Oxforde vyrobilo 10-miliónte vozidlo modelu MINI, ktoré sa volá 60 Years Edition a nesie špeciálne označenie “vzorové vozidlo”.

Vozidlo bude dostupné vo verzii Cooper a Cooper S trim v 3-dverovej aj 5-dverovej úprave. Farby, v ktorých sa bude štandardne predávať, sú britská zelená, polnočná čierna, strieborná, mesačná šedá a luxusná kamienková modrá.

Zachovaný bude typický kontrast farieb medzi strechou, spätnými zrkadlami a karosériou, pričom strecha a zrkadlá môžu byť buď v čiernej alebo špeciálnej bielej farbe. Typické prúžky na prednej karosérii budú mať na sebe nápis 60 a kolesá budú dvojfarebné. Logo s nápisom 60 bude aj na iných detailoch auta a bude tiež projektované z vnútorného osvetlenia dverí na strane vodiča.

MINI 60 Years (2019, foto: MINI)

Ďalším pekným pripomenutím si histórie tohto legendárneho modelu je aj usporiadanie stretnutia s majiteľmi 60 vozidiel, ktoré boli od roku 1959 vyrobené.

Majitelia týchto automobilov boli pozvaní do montážneho strediska MINI v Oxforde, aby spolu so zástupcami spoločnosti oslávili 60. výročie modelu. Následne sa tiež zúčastnili medzinárodného stretnutia v Bristole, kde sa všetky vozidlá zaradili do pelotónu na čele s úplne prvým vyrobeným MINI - MINI Minor, známym ako 621 AOK.

Spoločnosť si pripomína svoje výročie aj pekným videom (vyššie), ktoré je prierezom histórie vývoja automobilov spoločnosti počas uplynulých šiestich dekád.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie