Aktuality

Dočkáme sa nového Mitsubishi Lancer? Budúca generácia by mohla vzniknúť na základoch Renaultu Megane.

Koncom júna otriasla motoristickým svetom správa o budúcej generácii Mitsubishi Lancer. Japonské zdroje pritom spomínajú aj vývoj ostrej verzie Evolution, ktorá by mohla využívať techniku koncernového Renaultu Megane R.S. Ak teda má vzniknúť nová generácia modelu Lancer, s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o „prezlečený“ Renault. Ešte predtým, ako začnete stresovať, spomeňte si na to, že takýmto spôsobom sa v súčasnosti šetria náklady a zrýchľuje vývoj nových áut v takmer každom koncerne. Dnes si už vývoj samostatného modelu nemôžu dovoliť ani väčšie značky a už vôbec nie malé Mitsubishi. Netreba zabúdať na to, že bez spoločných projektov by nikdy nevznikla ani nová Toyota Supra!

Vráťme sa ale k modelu Lancer, ktorého nová generácia možno uzrie svetlo sveta už v nasledujúcich rokoch. Možnú podobu vykreslil talentovaný ruský grafik Nikita Chuiko, pričom vychádzal zo spomínaného Renaultu Megane GrandCoupé. Viditeľne zmenil najmä prednú masku, ktorou auto priblížil k modelu Eclipse Cross. Zaujmú úzke predné svetlomety a hranaté línie s chrómovo-čiernymi doplnkami. Vzhľad pôvodného auta obohatil o dvojfarebnú karosériu s efektom plávajúcej strechy a zadná časť dostala efektne prepojené LED svetlomety s decentnou grafikou.

Je otázne, či automobilka začne vyrábať nový Lancer v karosárskej verzii sedan. O klasické autá už totiž ľudia nemajú taký záujem ako v minulosti. Papierovo logickejšou alternatívou by bol liftback či priamo hatchback. Ak sa ale japonskí inžinieri predsa len rozhodnú vychádzať z modelu Megane, paletu karosárskych verzií by mohlo doplniť aj elegantné kombi.

Foto: kolesa.ru

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie