Aktuality

Pozrite si prvé oficiálne fotografie revolučného Volkswagenu! Má zmeniť obraz značky.

Tieto obrázky boli prevzaté z videa, ktoré omylom niekto zavesil na oficiálny YouTube kanál automobilky Volkswagen. Napriek tomu, že video bolo rýchlo odstránené, rôzne médiá dokázali zachytiť kľúčové detaily nachádzajúce sa vo videu.

Na chvíľku sme tak mohli vidieť prvé oficiálne zábery pripravovaného elektromobilu, ktorý má Volkswagen predstaviť už v najbližších mesiacoch. Pôjde o prvý elektromobil z radu I.D. s číselným označením 3. Základné informácie o novinke už kolujú internetom a detaily postupne zverejňuje aj samotný Volkswagen. Fotografie maskovaného prototypu prezradili, že I.D. 3 sa bude predávať ako hatchback. Samotným vzhľadom sa však odlíši od ostatným modelov značky. Toto auto bolo totiž od začiatku koncipované ako čistý elektromobil, a preto môžeme očakávať oveľa kratšiu prednú kapotu a vyššie položenú kabínu, pod ktorou sa budú ukrývať akumulátory. Model I.D. 3 bude dostupný hneď v niekoľkých prevedeniach, vrátane modelu s vrcholnou batériou o kapacite 77 kWh a dojazdom 550 km.

Rovnako originálny má byť aj interiér, do ktorého sme mohli vo videu nahliadnuť. Podobné tvary sme pri Volkswagenoch ešte nevideli. Veľký infotainment má úplne nový tvar aj operačný systém a za volantom je digitálny prístrojový štít, ktorý je nezvyčajne malý a minimalistický. Zaujímavý je tiež volič smeru jazdy, pripevnený na pravej strane prístrojového štítu. Podobné riešenie má napríklad BMW i3.

Foto: Youtube

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?