Aktuality

Pozrite si prvé oficiálne fotografie revolučného Volkswagenu! Má zmeniť obraz značky.

Tieto obrázky boli prevzaté z videa, ktoré omylom niekto zavesil na oficiálny YouTube kanál automobilky Volkswagen. Napriek tomu, že video bolo rýchlo odstránené, rôzne médiá dokázali zachytiť kľúčové detaily nachádzajúce sa vo videu.

Na chvíľku sme tak mohli vidieť prvé oficiálne zábery pripravovaného elektromobilu, ktorý má Volkswagen predstaviť už v najbližších mesiacoch. Pôjde o prvý elektromobil z radu I.D. s číselným označením 3. Základné informácie o novinke už kolujú internetom a detaily postupne zverejňuje aj samotný Volkswagen. Fotografie maskovaného prototypu prezradili, že I.D. 3 sa bude predávať ako hatchback. Samotným vzhľadom sa však odlíši od ostatným modelov značky. Toto auto bolo totiž od začiatku koncipované ako čistý elektromobil, a preto môžeme očakávať oveľa kratšiu prednú kapotu a vyššie položenú kabínu, pod ktorou sa budú ukrývať akumulátory. Model I.D. 3 bude dostupný hneď v niekoľkých prevedeniach, vrátane modelu s vrcholnou batériou o kapacite 77 kWh a dojazdom 550 km.

Rovnako originálny má byť aj interiér, do ktorého sme mohli vo videu nahliadnuť. Podobné tvary sme pri Volkswagenoch ešte nevideli. Veľký infotainment má úplne nový tvar aj operačný systém a za volantom je digitálny prístrojový štít, ktorý je nezvyčajne malý a minimalistický. Zaujímavý je tiež volič smeru jazdy, pripevnený na pravej strane prístrojového štítu. Podobné riešenie má napríklad BMW i3.

Foto: Youtube

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?