Autoviny.sk

FOTOGALÉRIA: Búrka na východe zničila stovky áut!

Padajúce krúpy o priemere golfovej loptičky vo štvrtok zničili v Košiciach množstvo áut. Podľa informácií TV Markíza je ich viac ako 1000. Predbežné škody sú vyčíslené na viac ako 1 800 000 €. Niektoré poisťovne aj napriek pripoisteniu za živelné pohromy škody nevyplácajú. Dôvod? Krupobitie medzi ne nepatrí.

Ako na svojom facebooku informuje SHMÚ: "Včerajšie krúpy, ktoré padali v Košiciach a blízkom okolí, boli skutočne mimoriadne. Tie najväčšie mali v maximálnom priemere podľa aktuálnych zistení 8 cm a samozrejme spôsobili značné škody, keďže búrka zasiahla husto obývanú oblasť. Takto veľké krúpy sú typicky spájané so supercelou."

Zdroj fotografií v galérii: https://www.facebook.com/groups/doprava.ke.ks/ (facebook: Dopravný servis KE,KS)

---KONIEC ČLÁNKU---

Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie