Autoviny.sk

FOTOGALÉRIA: Búrka na východe zničila stovky áut!

Padajúce krúpy o priemere golfovej loptičky vo štvrtok zničili v Košiciach množstvo áut. Podľa informácií TV Markíza je ich viac ako 1000. Predbežné škody sú vyčíslené na viac ako 1 800 000 €. Niektoré poisťovne aj napriek pripoisteniu za živelné pohromy škody nevyplácajú. Dôvod? Krupobitie medzi ne nepatrí.

Ako na svojom facebooku informuje SHMÚ: "Včerajšie krúpy, ktoré padali v Košiciach a blízkom okolí, boli skutočne mimoriadne. Tie najväčšie mali v maximálnom priemere podľa aktuálnych zistení 8 cm a samozrejme spôsobili značné škody, keďže búrka zasiahla husto obývanú oblasť. Takto veľké krúpy sú typicky spájané so supercelou."

Zdroj fotografií v galérii: https://www.facebook.com/groups/doprava.ke.ks/ (facebook: Dopravný servis KE,KS)

---KONIEC ČLÁNKU---

Michal Čabai
Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Aktuality

Toyota oficiálne púšta na európske cesty samojazdiace autá. Kde ich stretnete?

Toyota začína testovať systémy autonómneho riadenia na verejných komunikáciách v Európe. Po úspešných simuláciách a skúškach na uzavretých trasách nasadzuje systémy autonómneho riadenia z vlastného vývoja Toyoty v reálnych podmienkach mesta. Prvé na rad prišlo rušné centrum belgického Bruselu. Model Lexus LS tam bude po nasledujúcich 13 mesiacov prechádzať pevne stanovenou trasou.