Aktuality

Toto je nová Škoda Superb oficiálne! Aj ako hybrid iV!

Pred niekoľkými minútami sme prostredníctvom našej Facebook stránky Auto Motor a Šport - Slovensko - AUTOVINY.sk informovali o predstavení prvého moderného elektromobilu značky Škoda, model Citigo iV. Priniesli sme jeho aj jeho autentické fotografie priamo z tlačovej konferencie, ale obávame sa, že malý mestský elektromobil padne do tieňa väčšieho modelu - nového Superbu, ktorý je konečne k dispozícii na oficiálnych fotografiách!

Dizajn vlajkovej lode Škody neprešiel drastickými zmenami, čo veľmi oceňujeme. Zachoval si charakter a svoj typický imidž, dizajnéri vylepšovali skôr detaily, pretože po estetickej stránke je súčasná generácia Superbu stále nanajvýš aktuálna.

Škoda Superb (facelift 2019) - Laurin & Klement, kombi, Sportline, Plug-in hybrid iV
Škoda Superb Sportline (facelift 2019)

Nová Škoda Superb prichádza hneď v konvenčnej verzii liftback, ďalej ako kombi a tiež v najvyššej komfortnej výbave Laurin & Klement a v športovej úprave Sportline. Obzvlášť nás zaujala plug-in hybridná verzia Superbu. Je to vôbec prvýkrát, kedy sa Superb predstavuje ako plnohodnotný hybrid. Nabíja sa káblom cez konektor umiestnený na prednej maske chladiča.

Škoda tak vďaka Superbu iV a Citigo iV oficiálne vstupuje do sveta elektromobility.

Škoda Superb (facelift 2019) - Laurin & Klement, kombi, Sportline, Plug-in hybrid iV
Hybridná Škoda Superb iV (2019)

Plug-in hybrid Škoda Superb iV je vybavený benzínovým motorom a doplnkovým elektrickým pohonom prevzatým z Volkswagenu Passat GTE. Jedná sa o benzínový motor s max. výkonom 115 kW (156 k) a elektrický motor s max. výkonom 160 kW (218 k). Maximálny krútiaci moment pohonného systému je dovedna 400 Nm. Lithium-iontový akumulátor je uložený v podlahe pred zadnou nápravou a má kapacitu 13 kWh. Umožňuje čisto elektrický dojazd až 55 kilometrov, to platí podľa metodiky WLTP, čím je Superb iV totožný s hybridným Passatom GTE.

Celkový dojazd hybridného Superbu je pôsobivých 850 kilometrov.

Škoda Superb (facelift 2019) - Laurin & Klement, kombi, Sportline, Plug-in hybrid iV

Ako hybrid má Superb batožinový priestor s objemom 485 litrov v prípade liftbacku, v kombi je to 510 litrov. Ostatné verzie vozidla bez elektrifikovaného pohonu majú kufor väčší o 140 a 150 litrov. Rovnako ako aj doteraz, Superb sa bude dať zakúpiť v úrovniach výbavy Ambition, Style, Laurin & Klement a Sportline.

Vyrábať sa začne v závode v Kvasinkách koncom tohto roku a do predaja príde začiatkom budúceho roka.

Škoda Superb (facelift 2019) - Laurin & Klement, kombi, Sportline, Plug-in hybrid iV
Škoda Superb Laurin & Klement (facelift 2019)
Erik Stríž je redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Ak vás zaujíma čokoľvek, od zákonov po detaily mojich testov áut, môžete ma kedykoľvek kontaktovať. Odpovedám každému. Moje testy píšem s ohľadom na reálneho zákazníka a nie ako marketingový prospekt. Pre neho je kúpa auta významnou životnou udalosťou, ktorá ho stojí značnú časť príjmov. Preto sa často venujem praktickým záležitostiam, ako spotrebe, schopnosti motora zvládať záťaž, batožinovému priestoru či variabilite.
Kontakt: erik@striz.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.