Aktuality

Toto je nová Škoda Superb oficiálne! Aj ako hybrid iV!

Pred niekoľkými minútami sme prostredníctvom našej Facebook stránky Auto Motor a Šport - Slovensko - AUTOVINY.sk informovali o predstavení prvého moderného elektromobilu značky Škoda, model Citigo iV. Priniesli sme jeho aj jeho autentické fotografie priamo z tlačovej konferencie, ale obávame sa, že malý mestský elektromobil padne do tieňa väčšieho modelu - nového Superbu, ktorý je konečne k dispozícii na oficiálnych fotografiách!

Dizajn vlajkovej lode Škody neprešiel drastickými zmenami, čo veľmi oceňujeme. Zachoval si charakter a svoj typický imidž, dizajnéri vylepšovali skôr detaily, pretože po estetickej stránke je súčasná generácia Superbu stále nanajvýš aktuálna.

Škoda Superb (facelift 2019) - Laurin & Klement, kombi, Sportline, Plug-in hybrid iV
Škoda Superb Sportline (facelift 2019)

Nová Škoda Superb prichádza hneď v konvenčnej verzii liftback, ďalej ako kombi a tiež v najvyššej komfortnej výbave Laurin & Klement a v športovej úprave Sportline. Obzvlášť nás zaujala plug-in hybridná verzia Superbu. Je to vôbec prvýkrát, kedy sa Superb predstavuje ako plnohodnotný hybrid. Nabíja sa káblom cez konektor umiestnený na prednej maske chladiča.

Škoda tak vďaka Superbu iV a Citigo iV oficiálne vstupuje do sveta elektromobility.

Škoda Superb (facelift 2019) - Laurin & Klement, kombi, Sportline, Plug-in hybrid iV
Hybridná Škoda Superb iV (2019)

Plug-in hybrid Škoda Superb iV je vybavený benzínovým motorom a doplnkovým elektrickým pohonom prevzatým z Volkswagenu Passat GTE. Jedná sa o benzínový motor s max. výkonom 115 kW (156 k) a elektrický motor s max. výkonom 160 kW (218 k). Maximálny krútiaci moment pohonného systému je dovedna 400 Nm. Lithium-iontový akumulátor je uložený v podlahe pred zadnou nápravou a má kapacitu 13 kWh. Umožňuje čisto elektrický dojazd až 55 kilometrov, to platí podľa metodiky WLTP, čím je Superb iV totožný s hybridným Passatom GTE.

Celkový dojazd hybridného Superbu je pôsobivých 850 kilometrov.

Škoda Superb (facelift 2019) - Laurin & Klement, kombi, Sportline, Plug-in hybrid iV

Ako hybrid má Superb batožinový priestor s objemom 485 litrov v prípade liftbacku, v kombi je to 510 litrov. Ostatné verzie vozidla bez elektrifikovaného pohonu majú kufor väčší o 140 a 150 litrov. Rovnako ako aj doteraz, Superb sa bude dať zakúpiť v úrovniach výbavy Ambition, Style, Laurin & Klement a Sportline.

Vyrábať sa začne v závode v Kvasinkách koncom tohto roku a do predaja príde začiatkom budúceho roka.

Škoda Superb (facelift 2019) - Laurin & Klement, kombi, Sportline, Plug-in hybrid iV
Škoda Superb Laurin & Klement (facelift 2019)
Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?