Aktuality

Toto je interiér nového Golfu! Nepripomína vám niečo?

Len pred niekoľkými dňami nám Volkswagen ukázal prvé skice odhaľujúce tvary interiéru ôsmej generácie modelu Golf. Netrvalo dlho a na internet unikli aj skutočné špionážne fotografie, ktoré nám dávajú lepšiu predstavu o tom, akým smerom sa bude populárny hatchback uberať.

Nemôžeme si pomôcť, ale prepojenie stredového displeja s budíkmi do jedného celku nám pripomína Mercedes-Benz Triedy A. Zdá sa, že analógovým ukazovateľom rýchlosti už nadobro odzvonilo a Golf bude k dispozícii len s digitálnymi prístrojmi. To isté môžeme napísať aj o ovládaní klimatizácie cez tenkú dotykovú plochu, ktorá sa nachádza tesne pod stredovým displejom. Pevne veríme, že hrubé plastové orámovanie nebude v sériovej podobe zapracované tak nevkusne, ako na dostupných fotografiách. S najväčšou pravdepodobnosťou budú displeje skryté za jednoliatym panelom vytvárajúc dojem optického prepojenia. Interiér má pôsobiť o niečo modernejším a hodnotnejším dojmom. Samozrejmosťou budú nové obkladové materiály a kvalitne spracované mäkčené plasty. Páči sa nám tiež snaha o natočenie stredového panela viac k vodičovi.

Po technickej stránke si novinka ponechá základ v podobe overenej platformy MQB, ktorú technicky upravia pre kompatibilitu s hybridným pohonným ústrojenstvom. Mild-hybridná technológia má byť dokonca štandardom pre všetky verzie budúcej generácie, vrátane modelu GTI. Medzi motorizáciami sa určite objaví súčasný 1,5-litrový štvorvalec s funkciou deaktivácie dvoch valcov, základom s najväčšou pravdepodobnosťou bude litrový trojvalec. Špekuluje sa tiež o ukončení verzie Variant, o ktorú posledné obdobie nie je záujem. Na druhú stranu má byť štandardný model opäť o niečo priestrannejší v interiéri.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.