Aktuality

VIDEO: Škoda Kodiaq RS v losom teste prepadla! Je horšia ako základná verzia.

Škoda Kodiaq RS patrí nielen k tomu najlepšiemu, čo v súčasnosti česká automobilka v Európe ponúka, ale s cenovkou na úrovni 49 990 eur aj k tomu najdrahšiemu. Pri špeciálne odladenej konfigurácii s výkonným dvojlitrovým turbodieselom pod kapotou a pohonom všetkých štyroch kolies sú však na mieste aj určité očakávania týkajúce sa jazdných vlastností. Kodiaq RS nám už v redakcii dokázal, že si s rýchlosťou tyká a naše tvrdenie podporuje aj fakt, že ide o najrýchlejšie sedemmiestne SUV na slávnom Nürburgringu. Samozrejme, z veľkého SUV Aventador nikto nikdy nespraví, no len málokto by očakával, že ostrý Kodiaq bude mať problémy v losom teste.

Prečítajte si aj:


Aj preto nás prekvapilo video španielskeho magazínu km77, ktorého hlavnou úlohou je skúšať jazdné vlastnosti vozidiel pri rýchlosti 77 km/h. Každé auto u nich povinne absolvuje aj losí test, teda rýchly vyhýbajúci manéver simulujúci krízovú situáciu na ceste. Táto skúška má za úlohu preveriť hlavne stabilitu a správanie podvozka testovaného vozidla. Štandardnú verziu modelu Kodiaq pritom už v km77 pred niekoľkými rokmi úspešne vyskúšali, a tak od ostrej verzie nikto horší výsledok nečakal.

Väčšina áut zvláda losí test v tejto rýchlosti s prehľadom a Španieli nezriedka posúvajú latku vyššie, aby narazili na skutočný limit. Pri modeli Kodiaq RS ale museli ísť opačným smerom. V štandardnej rýchlosti 77 km/h skúšku nezvládol a zvalil kužele vymedzujúce priestor, do ktorého by sa malo každé auto zmestiť. Vozidlo test zvládlo až po znížení príjazdovej rýchlosti na 75 km/h, vtedy sa vozidlo do vymedzeného priestoru vošlo.

Prečo Kodiaq RS v skúške prepadol? Problémom tejto verzie môže byť motor 2,0 TDI s dvojitým preplňovaním, ktorý má síce 240 koní, je ale veľmi ťažký. Výsledkom takto zaťaženého predku je výraznejšia nedotáčavosť, ktorá ovplyvňuje jazdné vlastnosti auta v zákrutách. Verzia 1,4 TSI s ľahšou prednou časťou je síce oveľa pomalšia na rovinke, no v zákrutách verziu RS očividne položí do smútku.

VIDEO ŠTANDARDNEJ VERZIE 1.4 TSI

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie