Aktuality

VIDEO: Tesla explodovala v podzemnej garáži. Sú elektromobily naozaj bezpečné?

Americká automobilka v minulosti často zdôrazňovala bezpečnosť svojich modelov a podľa vyjadrení sú ich elektrické autá pred požiarom lepšie zabezpečené ako tie spaľovacie. Zábery z bezpečnostnej kamery podzemnej garáže v Šanghaji však tvrdia niečo úplne iné. V minulosti sme sa síce už viackrát stretli s požiarmi automobilov Tesla, no tým takmer vždy predchádzala nejaká nehoda, pri ktorej došlo k poškodeniu akumulátorov. Tentokrát však vozidlo explodovalo bez toho, aby došlo k nejakému vonkajšiemu poškodeniu. Výsledkom tohto požiaru sú zničené minimálne tri autá, ktoré stáli v blízkosti elektromobilu. Dobrou správou je, že sa našťastie sa nikto pri incidente nezranil.

Vzniknutú situáciu plánuje vyšetrovať aj samotná Tesla, ktorá na miesto vysiela vlastný tím technikov. Presná príčina vzniku požiaru zatiaľ nie je známa, no predpokladá sa nejaký problém s elektronikou. Vylúčené nie je ani zlyhanie batérií, ktoré môžu disponovať konštrukčnou vadou. V takom prípade by mohli byť v ohrození viacerí majitelia týchto vozidiel. Len si predstavte, ako by to mohlo dopadnúť, keby k podobnej explózii došlo napríklad na diaľnici s ľuďmi na palube.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie