Aktuality

Lexus má konečne skutočné rodinné auto, ale ocenia ho aj najväčší snobi

Lexus LM je historicky prvé vozidlo kategórie MPV, aké kedy prémiová japonská automobilka mala v portfóliu. Automobil je síce určený pre ázijský trh, ale nemôžeme sa tváriť, že u nás na starom kontinente podobný automobil nechceme. Práve naopak, tento segment stále ponúka priestor pre nové modely.

Nový Lexus LM sa ďaleko na východe predáva v niekoľkých vyhotoveniach, pričom dve z nich sú veľmi zaujímavé aj pre nás: štandardná verzia ponúka priestor pre celkovo sedem osôb, priestranný interiér s vyšším kvalitatívnym štandardom. Stredný rad ponúkne sedadlá pre dve osoby a práve on bude spomedzi všetkých troch radov ten najpohodlnejší.

LEXUS LM 300h (2020)

Vylepšená verzia bude ponúkať pevnú stenu medzi vodičom a zadnými pasažiermi, na nej je osadená 26-palcová obrazovka. V takomto vyhotovení bude Lexus LM určený pre spoločnosti zaoberajúce sa transportom klientov, ktorým záleží na komforte a vysokej kvalite služieb. V takomto vyhotovení bude LM ponúkať iba štyri miesta na sedenie vrátane vodiča a pasažieri si budú môcť užívať jazdu aj vďaka 19 špičkovým reproduktorom značky Mark Levinson.

LEXUS LM 300h (2020)

Pod prednou kapotou vozidla s mimoriadne veľkou maskou chladiča (ešte väčšou ako v BMW radu 7) sa ponúkajú 3,5-litrový šesťvalec (LM 350) a 2,5-valcový štvorvalec s doplnkovým elektromotorom (LM 300h). Automatická prevodovka posiela krútiaci moment pohonného systému na predné, za príplatok na všetky štyri kolesá.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Testy

TEST: Kia Sorento je rodinné auto roka, ukážeme vám prečo

V Spojených štátoch sa Kia pochválila tým, že jej model Sorento v sedemmiestnej verzii získal ocenenie Najlepšie rodinné auto roka 2021. Súhlasíme s tým, že si Kia titul zaslúži a pozreli sme sa do takejto sedemmiestnej verzie, aby sme vám ukázali praktickú stránku tohto priestranného SUV.