Aktuality

Lexus má konečne skutočné rodinné auto, ale ocenia ho aj najväčší snobi

Lexus LM je historicky prvé vozidlo kategórie MPV, aké kedy prémiová japonská automobilka mala v portfóliu. Automobil je síce určený pre ázijský trh, ale nemôžeme sa tváriť, že u nás na starom kontinente podobný automobil nechceme. Práve naopak, tento segment stále ponúka priestor pre nové modely.

Nový Lexus LM sa ďaleko na východe predáva v niekoľkých vyhotoveniach, pričom dve z nich sú veľmi zaujímavé aj pre nás: štandardná verzia ponúka priestor pre celkovo sedem osôb, priestranný interiér s vyšším kvalitatívnym štandardom. Stredný rad ponúkne sedadlá pre dve osoby a práve on bude spomedzi všetkých troch radov ten najpohodlnejší.

LEXUS LM 300h (2020)

Vylepšená verzia bude ponúkať pevnú stenu medzi vodičom a zadnými pasažiermi, na nej je osadená 26-palcová obrazovka. V takomto vyhotovení bude Lexus LM určený pre spoločnosti zaoberajúce sa transportom klientov, ktorým záleží na komforte a vysokej kvalite služieb. V takomto vyhotovení bude LM ponúkať iba štyri miesta na sedenie vrátane vodiča a pasažieri si budú môcť užívať jazdu aj vďaka 19 špičkovým reproduktorom značky Mark Levinson.

LEXUS LM 300h (2020)

Pod prednou kapotou vozidla s mimoriadne veľkou maskou chladiča (ešte väčšou ako v BMW radu 7) sa ponúkajú 3,5-litrový šesťvalec (LM 350) a 2,5-valcový štvorvalec s doplnkovým elektromotorom (LM 300h). Automatická prevodovka posiela krútiaci moment pohonného systému na predné, za príplatok na všetky štyri kolesá.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?