Aktuality

Yaris pre USA vyzerá výrazne odlišne od európskeho: kde sa len Toyota nechala inšpirovať?!

Toyota Yaris chce v Spojených štátoch preraziť cenou, spotrebou a bezpečnosťou. Mestský subkompakt prichádza s dizajnom, ktorý priam bije do očí pre svoju odlišnosť od európskej verzie a pre nápadnú podobnosť s konkurenčným japonským automobilom. Správne, podobnosť medzi Toyotou Yaris a Mazdou 2 nie je náhodná, Yaris totiž využíva vnútornosti práve z Mazdy a dizajnéri si ani nedali veľa práce na tom, aby túto skutočnosť zakryli.

V konečnom dôsledku je to asi správne, pretože Yaris s génmi Mazdy 2 vyzerá výborne.

Toyota Yaris hatchback pre USA (modelový rok 2020)

Takýto Yaris by ste chceli mať doma v garáži. Na rozdiel od európskej verzie je tá pre Ameriku uhladenejšia a má celkom odlišný interiér. Aj v ňom nachádzame množstvo podobností s Mazdou, respektíve okrem loga na volante je tu od Mazdy všetko.

Toyota Yaris hatchback pre USA (modelový rok 2020)

V Spojených štátoch sa Mazda 2 nepredáva, preto nemožno hovoriť o konkurencii medzi týmito dvomi modelmi, zo spolupráce v takomto prípade ťažia všetky tri strany: Toyota, Mazda i zákazníci.

Kuriózne je, že automobilka si na predstavenie nového modelu počkala do prvého apríla. Spočiatku preto uvedenie novinky mohlo vyznieť ako žart, ale opak je pravdou, Toyota Yaris pre severoamerický trh je realitou.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie