Aktuality

Škoda potvrdila vývoj Kodiaqu Pick-up

Škoda Kodiaq Pick-up (2019)

Škoda sa nebojí experimentovať, čo nám dokázala novými modelmi Kamiq, Scala a aktuálne veľmi populárnym konceptom crossoveru s názvom Vision iV.

Najnovšie správy z Mladej Boleslavi sa týkajú SUV Kodiaq a jeho nového karosárskeho vyhotovenia v štýle pick-up. Pracovne orientovaný Kodiaq má prísť o druhý pár dverí a o zadné kufrové dvere, na ich miestne vznikle rozmerný nákladný priestor.

Prečítajte si aj:


Škoda predstavila SUV kupé! Dostane sa do výroby?

Peter Orosz


Škoda Kodiaq Pick-up (2019)

Model Kodiaq Pick-up nie je žart a ani hoax. Jedná sa o automobil, ktorý práve vzniká v rámci vzdelávacieho programu Škoda Academy a vyrobí sa v limitovanom množstve - automobilka vyrobí iba jeden jediný exemplár. Podpíšu sa pod neho študenti Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto a pick-up odhalia už v júni tohto roku.

Študenti pripravujú pre automobilku špeciálne verzie jej vozidiel každý rok v rámci praxe. Učia sa nielen navrhovať, ale aj zostrojovať hotové automobily. V minulosti sme mohli vidieť kabriolet CitiJet, Fabiu pick-up s názvom Funstar, Rapid Spaceback kupé s názvom Atero či Sunroq, kabriolet s technikou Karoqu.

Škoda Kodiaq Pick-up (2019)

Na tvorbe Kodiaqu pick-up sa zúčastňuje celkovo 29 študentov, chlapcov i dievčat vo veku 17 až 20 rokov. S návrhom dizajnu pritom prišiel sám šéfdizajnér Škody Oliver Stefani.

Prečítajte si aj:


Návrat k tradičnej Rapidke. Škoda Atero sa vynorila a zmizla, išlo pritom o krásny prototyp.

Erik Stríž


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Opel Corsa 1.2 GS Line
Testy

Opel Corsa 1.2 GS Line - Je stále nemecká?

Spojenie automobilky Opel s francúzskou skupinou PSA Groupe, pod ktorú patria aj značky Citroën a Peugeot, už priaznivci automobilov istotne zaevidovali. Preto nás zaujímalo, ako dopadol jeden z plodov ich spolupráce – novinka Opel Corsa.