Aktuality

Lexus prvýkrát predal viac ako Porsche. Nemci vraj doplácajú na naftu.

Lexus predal viac ako Porsche. Nemci vraj trpia kvôli nafte.
Lexus RC

Presne 3 804 áut predaných na európskom trhu za prvý mesiac tohto roka. Je to o 576 exemplárov lepší výsledok ako tradičné nemecké Porsche. Lexus bol navyše jediným výrobcom luxusných automobilov, ktorý v januári zaznamenal nárast predaja v Európe.

Lexus predal viac ako Porsche. Nemci vraj trpia kvôli nafte.
Lexus ES

Nemci trpia kvôli nafte

Predaj značky zo Stuttgartu naproti tomu klesol o 49,7 percenta, uvádza Lexus vo svojej správe. Vo veľkej miere to treba pripísať rozhodnutiu automobilky Porsche o ukončení výroby vozidiel s naftovými motormi.

Slabšie predajné výsledky nemeckého výrobcu môžu byť takisto výsledkom modelových zmien – najnovšia generácia modelu 911 sa ešte len dostane do autosalónov a značka takisto pracuje na vývoji nového auta s elektrickým pohonom.

Lexus predal viac ako Porsche. Nemci vraj trpia kvôli nafte.
Crossover Lexus UX

Lexus v ofenzíve

Zdá sa, že výsledky predaja Lexusu budú ďalej rásť.

Japonská značka v týchto dňoch uvádza do predaja celkom nový model – crossover UX. Okrem toho v Európe debutuje sedan ES, ktorý doteraz na tomto trhu nebol dostupný a koncom uplynulého roka prešlo faceliftom kupé RC.

Už onedlho sa v showroomoch objaví aj osviežené RC F a celkom nová, ešte športovejšia verzia tohto auta – RC F Track Edition.

Lexus predal viac ako Porsche. Nemci vraj trpia kvôli nafte.
Lexus RC

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Moto Guzzi V7 Stone 850 v auto motor a šport č. 8/2022 na strane 82
MOTO

Nefalšovaný zážitok / Test Moto Guzzi V7 Stone 850

Začiatok leta vyhnal teploty do šialených výšok. Preto keď sa nám v redakcii objavila žlto-čierna Moto Guzzi V7 Stone, hľadali sme spôsob, ako naplno využiť jej potenciál na schladenie sa. Keďže vieme, že Záhorie ponúka veľa zážitkov spojených s vodou, dlho sme neváhali.