Autoviny.sk

Najväčší smoliari, ktorí prišli o vodičské preukazy

Alkohol za volantom
Zdroj: Flickr

Bola mu nesmierna zima, zohrial sa alkoholom

Obrovskú smolu mal vodič Octavie na bratislavských EČV. Na rovnom úseku sa vyhol oproti predbiehajúcemu vozidlu. Vodič tohto vozidla drzo telefonoval a plne sa nevenoval riadeniu vozidla aj napriek tomu, že nebezpečne obiehal. Vodič Octavie na jednej strane zabránil čelnej zrážke, na strane druhej sám skončil vybúraný na poli. Celý vyšokovaný a vystresovaný z možnej dopravnej nehody zavolal rodine na pomoc, ktorá sa však mohla dostaviť až o dve hodiny. A keďže mu bola zima, rozhodol sa zahriať alkoholom. Následne sa pri ňom zastavila policajná hliadka, ktorá ho podrobila dychovej skúške. Samozrejme s pozitívnym výsledkom. Lekárske vyšetrenie ani odber krvi vodič nežiadal, keďže alkohol požil až po "došoférovaní".

Prečítajte si aj:


Nebojte sa v núdzi osloviť vodičov kamiónov o pomoc, odkazuje český kamionista Martin

Michal Čabai


Kamionista iba "preparkoval"

Kamionista v rámci povinnej prestávy zastavil na čerpacej stanici, a rozhodol sa kúpiť si pivo a nejaký tvrdý alkohol. Po požití alkoholu ho údajne pracovník SBS poprosil, aby kamión presunul, lebo zavadzia. Uviedol mu, že nemôže, lebo pil. Zaspal, a až pri výsluchu sa dozvedel, že spôsobil dopravnú nehodu. Prípad sa odohral v roku 2014 v Bratislave na čerpacej stanici.

Prečítajte si aj:


Šuchli ste auto na parkovisku a zbabelo ušli? Hrozí vám odobratie vodičského preukazu na 12-60 mesiacov!

Michal Čabai


Preparkovala a na istý čas aj doparkovala...

59 ročná šoférka na Seate Ibiza pri parkovaní šuchla auto. Nič by natom nebolo, keby nenafúkala cez 2 promile. Na svoju obhajobu uviedla, že bola popratať u dcéry, ktorá býva na rovnakej ulici. Popri upratovaní našla domácu slivovicu, a tak si pre "lepšie upratovanie" odpila rovno 3x. Popri odchode si dala ešte "na cestu". Na otázku policajta, prečo radšej nešla pešo uviedla, že odnášala veci s bielizňou a mala so sebou 4 nákupné tašky.

Necítil sa opitý

Zábava gradovala a tak sa 28 ročný vodič Renaultu Clio rozhodol zabehnúť domov po hudobný nástroj. Vypil 3 veľké 12 stupňové pivá, a po hodine vyštartoval. Čo čert nechcel, policajti ho podrobili dychovej skúške s výsledkom cez 1 promile a následne zistili, že šoféroval v čase už zadržaného vodičského preukazu. Na svoju obhajobu dodal, že sa necítil byť opitý, údajne preto, lebo pivom nezapíjal tvrdý alkohol.

A na záver sa to už hodí len doilustrovať evergreenom

Veľa štastných kilometrov prajeme! A hlavne triezvo...

Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie