Aktuality

Nový Peugeot 208 odhalený pred premiérou! Máme prvé oficiálne fotografie:

Dizajn novej generácie preberá väčšinu prvkov uvedených na vlajkovej lodi automobilky Peugeot. Od modelu 508 čiastočne preberá dizajn predných svetlometov s denným svietením pripomínajúcim mamutie kly a priamo na kapote nechýba ani retro číselné označenie modelu odkazujúce na slávne modely francúzskej značky. Vzadu je viditeľný už zaužívaný scenár v podobe svetlometov v tvare levích pazúrov a ich optické prepojenie prostredníctvom čierneho pásu rozprestierajúceho sa naprieč zadným vekom kufra.

Nakuknúť môžeme aj do interiéru, ktorý ponúka zaužívané usporiadanie s vysoko umiestnenou (pravdepodobne plne digitálnou) kaplnkou prístrojov a menším volantom pod jej úrovňou – koncepcia i-cockpit. Aj svojou členitou architektúrou pripomína interiér mestského hatchbacku vlajkovú loď značky (Peugeot 508), no displej infotainmentu je tentokrát umiestnený ešte o niečo vyššie na vrchu palubnej dosky. Nový Peugeot 208 bude postavený na poslednej platforme od koncernu PSA, ktorú má mimochodom používať aj pripravovaný Opel Corsa.

Peugeot 208 (Spy Photos 2019)

Použitý základ zaistí modelu 208 možnosť čisto elektrickej verzie, s ktorou automobilka počíta. Vidieť to aj na fotografii, kde sa pravdepodobne elektrický alebo plug-in hybridný Peugeot 208 nabíja z verejnej nabíjacej stanice. Na informácie o motorizáciách si však musíme ešte počkať, hoci aktuálna ponuka známych jednotiek PSA sa pravdepodobne objaví aj v tomto modeli.

Novinku uvidíme na autosalóne v Ženeve, kde sa predstaví už 5. macra.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie