Aktuality

Američania vybrali najspoľahlivejšie autá. Poruchovosť nových áut vraj klesá.

8 rokov úspešného ťaženia Lexusu

Japonský výrobca prémiových automobilov sa umiestnil na stupienku víťazov prieskumu už po ôsmykrát. Prvé miesto získal na základe skóre 106 bodov. Toyota a Porsche sú na druhom mieste s rovnakým výsledkom 108 bodov. Spoločnosť Toyota sa podľa výsledkov prieskumu ukázala ako výrobca najspoľahlivejších obľúbených automobilov. Priemer pre celý automobilový trh predstavuje 136 bodov. V tomto prípade platí, že čím je bodov menej, tým je auto spoľahlivejšie.

Lexus RX
Lexus RX

Lexus a Toyota vyhrávajú v kategóriach

Vozidlá značky Lexus sa ukázali ako najlepšie aj vo svojich segmentoch. Model ES získal titul najspoľahlivejšieho kompaktného luxusného automobilu (podľa klasifikácie segmentov v USA) a v strednej veľkej kategórii luxusných SUV získal GX najvyššiu pozíciu tesne pred Lexusom RX.

Toyota tiež dosiahla skvelé výsledky, model Camry sa ukázal byť najlepším stredne veľkým vozidlom a Tundra porazila konkurenciu v kategórii Large Light-Duty Pickup. Modely Prius, Corolla a Sienna sa umiestnili vo svojom segmente na druhom mieste a RAV4, Avalon a Highlander na treťom mieste.

Toyota Camry
Toyota Camry

Autá sú čoraz menej poruchové

Štúdiu spoľahlivosti vozidiel v USA pripravuje J.D. Power už 30 rokov - skúma počet problémov nahlasovaných užívateľmi automobilov v treťom roku ich vlastníctva. V tohtoročnom prieskume sa zúčastnili používatelia modelov z roku 2016. Priemer za celý trh, ktorý v tomto roku predstavoval 136 bodov, je o 6 bodov lepší ako v minulom roku a až o 20 lepší ako pred dvomi rokmi.

To potvrdzuje skutočnosť, že moderné autá sú čoraz menej poruchové. Dave Sargent, viceprezident spoločnosti J.D.Power, však zdôrazňuje, že výrobcov automobilov čakajú stále nové výzvy, súvisiace s čoraz sofistikovanejšou konštrukciou automobilov.

Lexus GX
Lexus GX

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie