Aktuality

Rolls-Royce v znamení prasaťa

Piateho februára sa svet prehupol do nového roka, ktoré je v Číne zasvätené prasaťu. V našich končinách možno vnímame túto skutočnosť s úsmevom na tvári, ale prasa v tomto prípade znamená zdravie, úspech a blahobyt.

Čínsky trh je pre britskú automobilku Rolls-Royce kľúčový, v minulom roku sa na ňom predala dovedna 4 107 kusov svojich modelov, vďaka čomu bol rok 2018 vôbec najúspešnejším v histórii značky.

Britská spoločnosť preto pripravila pre svojho klienta, hotelový reťazec Mandarin Oriental v USA, špeciálnu edíciu vozidiel Rolls-Royce Cullinan, ktorá majú byť oslavou čínskeho roku prasaťa.

Rolls-Royce v znamení prasaťa

A čo robí túto edíciu Cullinanov tak výnimočnou? Nie je toho veľa, jedná sa dve špeciálne farby, oboje na karosérii. Prvé vozidlo je lakované vo farbe Magma Red, druhé v takzvanej Scala Red. Obe farby sú červené, čo je najobľúbenejšia farba čínskeho folklóru a reprezentuje úspech, blahobyt, bohatstvo, peniaze.

Každý z Cullinanov v červenom laku stojí 300-tisíc amerických dolárov, je poháňaný 6,7-litrovým agregátom V12 s max. výkonom 563 koní. Pre hotely Mandarin Oriental nie sú automobily značky Rolls-Royce žiadnou novinkou, vo svojom vozovom parku má už tri modely tejto automobilky.

Okrem Kalifornie sa tieto luxusné hotely nachádzajú aj v Bostone, Miami a Washingtone D.C.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie