Aktuality

Dacia Duster ako SUV kupé: nová senzácia?

Dacia Duster Coupe, render 2019
Dacia Duster Coupe, render 2019

Dacia Duster je populárne SUV, ktoré v konkurenčnom boji ťaží predovšetkým z nízkej ceny. Ponúka pohon všetkých štyroch kolies, výhradne manuálnu prevodovku, relatívne jednoduchý interiér so základným technologickým vybavením a estetiku, ktorá sa poslednou modernizáciou dostala na pôsobivú úroveň.

Využiť potenciál tohto obľúbeného modelu by sa mohol javiť ako krok správnym smerom, postaviť na podvozku súčasného Dustera karosársky variant SUV kupé by nepochybne zatriaslo automobilovým priemyslom. A možno ani nie, jedná sa o pomerne špecifický a mnohými stále nepochopený segment.

Vizualizáciu eventuálneho vozidla Dacia Duster Coupe vidíte na priloženej fotografii. Nemá ambície stať sa produkčným automobilom, pretože automobilka už pred časom oznámila, že nemá záujem o vývoj nových modelov. To je taký ten stav, keď sú ambície v súlade s potenciálom.

Ak by sa Duster jedného dňa dočkal vyhotovenia kupé, očakávane by stúpla jeho cena, čo by mohlo pre cieľovú skupinu Dacie spôsobovať problémy. Fokus automobilky je namierený práve na ľudí, ktorí nie sú ochotní investovať do automobilu viac ako napríklad 13-tisíc eur, v ideálnom prípade hľadajú modely do okrúhlych 10 000 eur. Duster začína s cenou na úrovni 9 990 eur, pričom ak chcete mať vo vozidle aspoň jednoduchšiu výbavu, musíte si priplatiť za niektorý z ponúkaných balíčkov výbavy. Stále sa však jedná o relatívne nízke ceny.

Prečítajte si aj:


Ako vyzerá Dacia Duster za avizovaných 9 990 €? Nečakajte veľa, ani klímu či rádio.

ERIK STRÍŽ


Test Dacia Duster 1.2 TCe 4x4 Prestige: Vidiečan!

Peter Orosz


Dacia Sandero Stepway dostane silného rivala, Renault Clio SUV je už na ceste!

Redakcia


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie